مطالب دورژانس

آشنایی با انواع جک بازویی پارکینگی

انواع جک پارکینگی | دورژانس

تعریفی از جک بازویی

جک بازویی پارکینگی، در واقع یکی از مدل های پر کاربرد جک پارکینگی در زندگی امروزه افراد است و بسیار بیشتر در ساختمان های مسکونی و همچنین تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

همان ‌طور که گفتیم انواع درب اتوماتیک پارکینگی را می توان به روش ‌های متفاوتی دسته ‌بندی کرد.

تمامی افراد پیش از خرید اقدام به جمع آوری اطلاعات در خصوص خرید جک پارکینگی از نوع بازویی می کنند.

اینکه شما بتوانید بدون اینکه بخواهید از همان ابتدای امر به بازار بروید و از هر فروشنده سوال بپرسید و بعضا جواب‌های مختلفی دریافت کنید، از طریق مطالعه‌ی مقالات موجود درسایت‌ها اطلاعات خود را تکمیل و گزینه‌ی مناسب را انتخاب کنید. حتی ‌می‌توانید کالای مورد نظر خود را از طریق سایت سفارش داده و در رابطه با آن، از کارشناسان سایت عرضه‌کننده راهنمایی بگیرید.

در مورد خرید انواع جک درب پارکینگ نیز همین‌طور است. چنانچه شما بخواهید این کالا را تهیه کنید، می‌توانید با مطالعه این مقاله با یکی از انواع جک‌های پارکینگی، یعنی جک بازویی پارکینگ آشنا شوید و ویژگی‌های آن را مورد بررسی قرار دهید.

مفهوم هر یک چیست و چرا بعضا به جای هم به کار برده می ‌شوند؟ پاسخ سوال این است: جک‌های درب پارکینگی لوازمی هستند که درب‌های پارکینگ را اتوماتیک می‌سازند و موجب می‌شوند ک درب‌ها به صورت خودکار باز و بسته شوند.

در نهایت، درب اتوماتیک پارکینگ نیز دربی است که به کمک جک درب پارکینگی اتومات شده است. پس اکنون دانستید که مفهوم جک پارکینگی و درب اتوماتیک در نهایت اشاره به یک چیز است. همان‌طور که گفتیم، جک‌های درب پارکینگی انواع مختلفی دارند که می‌توان به روش‌های گوناگون آن‌ها را دسته‌بندی کرد. در ادامه این دسته‌بندی‌ها را بررسی می‌کنیم.

۱. از نظر عملکرد: از این نظر جک‌های درب پارکینگ به چند دسته مختلف ریلی، بازویی، زیر سقفی، زیر سطحی، و… تقسیم می‌شوند. در این مقاله جک بازویی پارکینگ را بررسی خواهیم کرد.

۲. از نظر تک لنگه یا دو لنگه بودن درب: در این تقسیم‌بندی ما اصطلاحا جک‌های تک لنگه و دو لنگه داربم. یعنی جک‌هایی که در درب‌های تک یا دو لنگه به کار برده می‌شوند.

۳. از نظر تکنولوژی ساخت: به دو دسته الکترومکانیکی و هیدورلیکی تقسیم می‌شوند که هر کدام نقاط قوت و ضعفی دارند.

تا اینجا با انواع دسته‌بندی جک‌های پارکینگی آشنا شدیم و تعریفی ساده از درب اتوماتیک را نیز ارائه کردیم. در ادامه جک بازویی درب پارکینگ را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه شوید.

انواع جک بازویی پارکینگ

در مورد جک بازویی می‌ توان گفت که جک‌های بازویی به دو نوع الکترومکانیک و هیدرولیک تقسیم می‌شوند که از نظر ظاهری اختلاف چندانی با هم ندارند. بلکه تفاوت مهم و اصلی آن ها از لحاظ تکنولوژی و نوع ساخت است. در جک بازویی الکترومکانیک حرکت به کمک گیربکس و چرخ دنده است اما در جک بازویی هیدرولیک، عملکرد به کمک فشار روغن صورت می‌گیرد. در ادامه به بررسی ویژگی‌های جک بازویی الکترومکانیک، به دلیل پرکاربردتر بودن آن می‌پردازیم.

ویژگی‌های جک بازویی پارکینگ

جک‌های بازویی از انواع پرکاربرد جک درب پارکینگی هستند که بیشتر در درب‌های لولایی به کار برده می‌شوند. یعنی درب‌هایی که به کمک لولا، تا حدود ۹۰ درجه باز می‌شوند.

پس در نتیجه باید در مکان‌های مورد استفاده قرار بگیرند که فضای کافی برای این حد از زاویه بازشوندگی درب را داشته باشد تا درب تا آخرین حد ممکن باز شود.

جک بازویی پارکینگ به کمک چرخ دنده و گیربکس حرکت می‌کند. به عبارتی مکانیزم عملکرد جک بازویی الکترومکانیک بر اساس برق و مکانیک است.

جک‌های بازویی بیشتر از نوع الکترومکانیک هستند. یعنی تکنولوژی ساخت‌ آن‌ها بر پایه جدا بودن بخش الکتریکی از مکانیکی است.

جک‌های بازویی نقاط ضعف و قوت مخصوص به خود را دارند.

از نکات مثبت آن‌ها در وهله اول می‌توان به قیمت مناسب‌شان نسبت به جک‌های هیدرولیک اشاره کرد.

می‌دانیم که قطعا امروزه قیمت محصول از مهم‌ترین معیارها برای خیلی از خریداران است.

قیمت جک بازویی الکترومکانیک نسبت به انواع ک هیدورلیک در سطح پایین‌ترین قرار دارد.

در نتیجه برای افرادی که از نظر بودجه محدودیت دارند، این نوع جک‌ها می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

از نقاط ضعف آن‌ها نیز می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در مکان‌های خیلی گرم و یا خیلی سرد عملکرد آن‌ها ممکن است با اختلالاتی مواجه شود.

زیرا که در مکان‌های سردسیر به دلیل سفت شدن گیریس داخل گیربکس، موجب کند شدن حرکت جک و یا متوقف شدن آن می‌گردد.

از طرفی چنانچه جک بازویی الکترومکانیک در اثر گرمای هوای یا استفاده بیش از اندازه و مدام داغ شود، مجدد تا خنک شدن جک، عملکرد آن متوقف می‌شود.

البته در نهایت باید نسبت به خرید انواع جک بازویی الکترومکانیک دیدگاه جامعی داشته باشید و نقاط قوت و ضعف را با هم ببینید. در ثانی، شما می‌توانید با استفاده صحیح از جک بازویی، طول عمر مناسبی را از آن انتظار داشته باشید. فک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *