ارائه خدمات، نصب و تعمیرات انواع سیستم های اتوماتیک ورودی

تعمیر در برقی شامل درب های لولایی، کشویی، راهبندهای میله ای و ستونی، درب اتوماتیک شیشه ای، کرکره برقی، رود بلاکر و گیت کنترل تردد به همراه نصب، راه اندازی و پاسخگویی به سوالات فنی در دورژانس به صورت شبانه روزی انجام می پذیرد. همچنین تعمیر برد در برقی و انواع فرستنده و گیرنده از دیگر خدمات دورژانس می باشد.

خدمات ما

تعمیر انواع فرستنده و گیرنده

 • ریموت کنترل
 • رسیور
 • RFID
 • پلاک خوان
 • تگ خوان
 • بارکد خوان
تعمیر ریموت کنترل | دورژانس
تعمیر برد درب اتوماتیک | دورژانس

تعمیر انواع مدار کنترل (برد الکترونیک)

 • 24 ولت
 • 240 ولت

تعمیر انواع موتور گیربکس الکترومکانیک و هیدرولیک

 • درب لولایی
 • درب ریلی
 • راهبند میله ای
 • راهبند ستونی
 • درب اتوماتیک شیشه ای
 • کرکره برقی
تعمیر درب اتوماتیک | دورژانس
نصب جک درب پارکینگ | دورژانس

نصب و راه اندازی

 • سیم کشی
 • جوشکاری
 • نصب
 • تنظیمات دستگاه

ارسال تکنسین جهت کارشناسی در محل

 • بازدید از محل
 • کارشناسی فنی
خدمات و پشتیبانی سیستم های درب اتوماتیک | دورژانس

درخواست خدمات شبانه روزی فوری

ثبت درخواست خدمات فوری

پاسخگویی به سوالات فنی (چت آنلاین)

تعمیر در برقی

در برقی شامل جک پارکینگی لولایی و اپراتور یا موتور درب ریلی و همچنین تجهیزات این سیستم ها ممکن است بر اثر استهلاک، تصادف و یا حتی اشتباه در نصب به مشکل بخورد و نیاز به تعمیر و خدمات داشته باشد. در این مقاله به برخی از مشکلاتی که باعث می شود به تعمیر در برقی نیاز پیدا کنیم، اشاره می کنیم تا در هنگام وقوع بتوانیم به راحتی این مشکل را برطرف کنیم.

برای آشنایی با انواع درب برقی مقاله مربوط به در برقی را مطالعه نمایید

تعمیر در برقی | تعمیر درب اتوماتیک | تعمیر جک پارکینگ | دورژانس

1. تعمیر در برقی در صورت تصادف، ضربه و تغییر شکل فرم بدنه اپراتور

در زمانی که تصادفی اتفاق می افتد یا برخوردی با جسم سنگین رخ می دهد ممکن است بدنه جک پارکینگی دچار تغییر شکل ظاهری گردد. اگر ضربه جدی نباشد و تغییر شکل سطحی باشد می توان با تعویض کاور آلومینیومی از جک پارکینگی استفاده کرد. اما اگر ضربه شدت زیادی داشته و به شفت جک پارکینگی (در سیستم های ریلی به گیربکس) آسیب جدی وارد شده بهتر است با واحد دورژانس تماس گرفته تا نیروی خدمات جهت تعمیر در برقی به محل اعزام شوند.

2. تمام شدن باطری ریموت

تمام شدن باتری ریموت کنترل یکی از آن مواردی است که برای همه ی ما پیش آمده، پس اولین کاری که می کنیم از سالم بودن باتری ریموت کنترل اطمینان حاصل می کنیم و اگر باتری سالم بود احتمالا خود ریموت کنترل بر اثر ضربه یا موارد دیگر به مشکل خورده است.

3. کثیف بودن چشمی یا فتوسل

ممکن است فتوسل (چشمی) کثیف باشد. اگر روکش فتوسل کثیف باشد یا مانعی بر سر راه سنسور وجود داشته باشد، باعث می شود در کارکرد دستگاه اختلال ایجاد کند و باعث باز ماندن درب شود. احتمال دیگری برای چشمی یا فتوسل می تواند اتفاق بیفتد نفوذ آب به داخل فتوسل می باشد. احتمال قطعی سیم فتوسل و شکستگی بر اثر برخورد هم می باشد.

4. مشکلات ریسیور

یکی از مهمترین قطعات جک پارکینگی ریسیور آن دستگاه می باشد. ممکن است گاهی ریسیور نیاز به برنامه دادن مجدد داشته باشد. قطع شدن سیم و برق ریسیور و یا دو فاز شدن برق (نوسانات برق) نیز باعث می شود ریسیور درست عمل نکند و در نتیجه دستگاه از ریسیور و ریموت کنترل دستور نگیرد. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برد را دچار مشکل کند نفوذ آب به داخل ریسیور می باشد.

5. شکستگی پایه پلیت یا براکت

ممکن است پایه پلیت سر جک و ته جک بر اثر فشار غیر استاندارد و یا مشکلات لولای درب شکسته شود و نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد.

6. کار کردن موتور پس از باز کردن یا بسته شدن درب و در مواردی نیمه باز بودن درب

ایرادات ناشی از روتور، گیربکس، استاتور باعث این اتفاق می باشد.

7. مشکلات نصب اشتباه

نصب بد و اشتباه می تواند خودش باعث مشکل و ایراد در عملکرد سیستم شود. نکاتی که در هنگام نصب باید رعایت شود تراز بودن کار از هر لحاظ، جایگذاری صحیح پلیت و نصب با دقت بازوها می باشند. هر کدام این عواملی که گفتیم در هنگام نصب درست رعایت نشود باعث ایجاد مشکل و خدمات مجدد خواهد شد.

8. دستکاری افراد غیر متخصص

بسیار مشخص است افرادی که تخصص کافی در این زمینه ندارند باید از دستکاری دستگاه پرهیز کنند. ممکن است تعمیر قطعه ای کوچک و یا تعویض آن با دستکاری این افراد تبدیل به خرابی بزرگتر شود.

9. تعویض نکردن چرخ دنده ها

دنده های چرخ دنده به دلیل آلیاژ جنسش که از برنج می باشد ممکن است به مرور زمان ساییده شوند. در این صورت اگر این قطعه به موقع تعویض نشود ممکن است باعث خرابی گیریکس نیز گردد و یا رفت و آمد را دچار مشکل کند.

تعمیر کرکره برقی

کرکره برقی یکی دیگر از انواع در برقی می باشد که خودش و تجهیزات آن ممکن است بر اثر استهلاک، تصادف و یا حتی عدم نصب صحیح به مشکل بخورد و نیاز به تعمیر و خدمات داشته باشد. به برخی از این دسته مشکلات اشاره می کنیم تا در هنگام وقوع بتوانیم به نحو احسن این مشکل را برطرف کنیم.

تعمیر کرکره برقی | تعمیر کرکره اتوماتیک | تعمیر در برقی | دورژانس

1. تمام شدن باطری ریموت

تمام شدن باتری ریموت کنترل یکی از آن مواردی است که برای همه ی ما پیش آمده، پس اولین کاری که می کنیم از سالم بودن باتری ریموت کنترل اطمینان حاصل می نماییم . سپس خود ریموت کنترل را چک می کنیم که سالم باشد و درست کار کند.

2. کثیف بودن چشمی یا فتوسل

احتمال دیگری که وجود دارد و زیاد اتفاق می افتد کثیفی فتوسل (چشمی) می باشد. اگر روکش فتوسل کثیف باشد یا مانعی بر سر راه سنسور وجود داشته باشد، باعث می شود در کارکرد دستگاه اختلال ایجاد کند و باعث باز ماندن کرکره شود. احتمال دیگری برای چشمی یا فتوسل می تواند اتفاق بیفتد نفوذ آب به داخل فتوسل می باشد. احتمال قطعی سیم فتوسل و شکستگی بر اثر برخورد هم می باشد.

3. خارج شدن تیغه از ریل

یکی از بیشترین مشکلاتی که برای استفاده کنندگان کرکره برقی اتفاق می افتد ماندن جسم و مانع در زیر کرکره هنگام بسته شدن آن می باشد که باعث خارج شدن تیغه ها از ریل می شود. در این هنگام بهتر است با بخش خدمات دورژانس تماس بگیرید تا نیروی متخصص به محل اعزام شود و رفع مشکل شود.

4. مشکلات ریسیور

قطع شدن برق ریسیور و یا دو فاز شدن برق (نوسانات برق) باعث می شود ریسیور درست عمل نکند و در نتیجه ریموت کنترل از کار بیفتد. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برد را دچار مشکل کند نفوذ آب به داخل ریسیور می باشد.

5. مشکلات ریل

بر اثر برخورد خودرو با ریل ممکن است ریل کج شده و مانع بالا و پایین آمدن تیغه ها شود. در این صورت اگر امکان صاف کردن ریل باشد باید تعمیر شود و اگر قابل تعمیر نبود باید ریل تعویض گردد. دقت کنید در هنگام خرید حتی المقدور از ریل های فولادی استفاده شود. زیرا هم امنیت و استقامت بالاتری دارند و هم بسیار دیرتر از ریل های آلومینیوم مستهلک می شوند. یکی دیگر از نکاتی که هنگام تعویض ریل باید در نظر بگیرید ابعاد دهنه و نوع نیاز مصرف کننده می باشد. در حالت عادی ریل ها برای دهنه های کوچک و متوسط ریل لبه 6 می باشد ولی پیشنهاد می کنیم در عرض و ارتفاع بالاتر از 3.5 متر از ریل لبه 10 فولادی استفاده شود.

6. قطع شدن UPS و تمام شدن باتری (موتورهای یو پی اس دار)

یکی از مهمترین چالش ها در هنگام خرید موتور و کرکره برقی مجهز بودن این سیستم به یو پی اس یا عدم استفاده از این سیستم است. به طور کلی سیستم یو پی اس در کرکره برقی باعث می شود هنگام قطع برق توسط این دستگاه برق اظطراری داشته باشیم و تا چند ساعت بدون مشکل رفت و آمد کنیم. اما این سیستم هم نیاز به بازدید و رسیدگی دارد. مهمترین علت کار نکردن این سیستم تمام شدن باتری می باشد که تقریبا نسبت به جنس باتری و میزان مصرف بین یک تا 3 سال قابل استفاده می باشد.

7. مشکلات تیغه بی کیفیت

یکی از مهمترین بخش های تشکیل دهنده کرکره تیغه می باشد. اگر در هنگام خرید تنها به قیمت اهمیت دهید و کیفیت را فراموش کنید، احتمال خرابی کرکره برقی را بالا برده اید. چند نکته ای که در هنگام خرید تیغه آلومینیوم پیشنهاد می کنیم دقت کنید. 1- وزن تیغه در هر متر مربع 2- کیفیت و نوع برند  3- نوع و خلوص آلیاژ مصرفی
اگر نکاتی که برشمردیم در هنگام خرید تیغه رعایت نشود احتمال دارد تیغه در هنگام با زو بسته شدن صدای زیادی تولید کند و حتی احتمال جدا شدن عصایی ها از هم و افتادن بخشی از کرکره شود.

8. تنظیمات میکروسوییچ

کار مهم میکروسوییچ تنظیم حد کرکره می باشد. یعنی در هنگام باز کردن تیغه اگر حد تنظیم نباشد ممکن است کرکره نصفه باز شود یا بیشتر از حدی که ما می خواهیم باز شود. احتما اینکه این حد به هم بخورد هست که باید مجدد تنظیم شود.

9. خرابی موتور کرکره برقی

مهمترین بخش کرکره اتوماتیک موتور آن دستگاه است و به نوعی قلب تپنده این سیستم می باشد. موتور کرکره برقی در دو صورت توبلار و ساید (زنجیری) می باشد و در قدرتها و کیفیت ها متفاوت در بازار موجود می باشد. خرابی موتور کرکره برقی دارای عوامل مختلفی می باشد. مهمترین عاملی که نسبت به آن مدل موتور انتخاب می شود ابعاد، وزن کرکره و میزان تردد می باشد. از لحاظ قدرت موتور های ساید از توبلار قوی تر هستند و ما بیشتر این موتور ها را پیشنهاد می کنیم . موتور توبلار معمولا برای کرکره پنجره یا کرکره هایی که ابعاد بسیار کوچک دارند و یا بسیار کم تردد می باشند استفاده می شود.
نکته: در هنگام خرید پیشنهاد ما به شما موتورهایی با سیم پیچ مس می باشد. چرا که باعث می شود موتور و سیم پیچ در هنگام کارکرد اصطلاحا داغ نکند و کارکرد موتور دچار مشکل نشود و از لحاظ کیفی بسیار با کیفیت و کم اصطحلاک می باشد.

برای مثال اگر ابعاد کرکره کوچک (پایین تر از 7 متر مربع) باشد می توان از موتور توبلار استفاده کرد، اما اگر همین کرکره تردد بالایی داشته باشد پیشنهاد ما به شما موتور ساید با سیم پیچ مس هست.

10. مشکلات نصب اشتباه

گاهی ارزان خریدن مضرات و مشکلاتی را برای خریدار ایجاد می کند. یکی از آن مشکل ها خرید از افرادی ست که تخصص کافی برای نصب و راه اندازی سیستم ندارند یا تازه کار هستند. نصب بد و اشتباه می تواند خودش باعث مشکل و ایراد در عملکرد سیستم شود. نکاتی که در هنگام نصب باید رعایت شود تراز بودن کار از هر لحاظ است. تراز بودن شفت و ریل ها بسیار مهم هستند. جایگذاری صحیح پلیت و نصب با دقت موتور و …
هر کدام این عواملی که گفتیم در هنگام نصب درست رعایت نشود باعث ایجاد مشکل و خدمات مجدد خواهد کرد.

11. عدم استفاده از کاور موتور ساید

در صورتی که موتور در معرض باد و باران قرار دارد بهتر است از کاور کرکره برقی استفاده شود.

تعمیر برد درب اتوماتیک / تعمیر برد در برقی / تعمیر برد کرکره برقی

یکی از مهم ترین و حیاتی ترین متعلقات در برقی، برد الکترونیکی یا مدار فرمان آن است. در صورتی که برد درب اتوماتیک دچار مشکل شود سریعا باید نسبت به تعمیر آن اقدام نماییم. واحد دورژانس مرکز تخصصی تعمیر انواع برد درب اتوماتیک 24 ولت و 240 ولت به صورت شبانه روزی می باشد.

مرکز تخصصی تعمیر برد درب های اتوماتیک و راهبند | دورژانس

مرکز کنترل / مدار فرمان / برد الکتریکی چیست و چگونه عمل می کند؟

مرکز کنترل یا برد، انتقال دهنده ی دستور به اپراتور می باشد و نقش مهمی در سیستم ایفا می کند. این دستگاه شامل یک جعبه است که نقش تابلو فرمان را دارد و دستورات لازم براي باز و بسته کردن درب را می‌دهد. به زبان ساده تر برد الکتریکی تنظیم و کنترل زمان باز و بسته شدن سیستم های درب اتوماتیک می باشد.

داخل جعبه برد، مدارهای الکتریکی متعددی می باشد که ارتباط میان اجزای مختلف درب را برقرار می کند. این دستورات از طريق دکمه‌هاي متصل و با استفاده از يک تراشه الکترونيکي موسوم به ميکرو پروسسور يا ريز پردازنده کنترل درب را بر عهده گرفته و دستورات لازم را به اپراتور را می‌دهد.

برد الکترونیکی در واقع به عنوان یکی از قطعات سخت افزاری در دستگاه هایی که عنوان الکترونیکی دارند شناخته می شود. برد الکترونیکی به عنوان یک قسمت الکترونیکی دارای قطعات مختلفی است که با شکل های مختلف بر روی آن سوار می شوند و در دستگاه های مختلف این نوع اتصال فرق می کند. نصب قطعات مختلف بر روی برد و تفاوت در اتصالات موجود می تواند سبب ایجاد مدارهای متفاوتی شود. در نهایت همه قطعات الکترونیکی که برای نصب بر روی برد الکترونیکی در نظر گرفته می شوند.

برد الکترونیکی در دستگاه های متفاوت به شکلها و ابعاد گوناگون وجد دارد. در بعضی از دستگاه ها مثل اپراتور درب ریلی داخل کیت اپراتور تعبیه شده ولی در اکثر سیستمهای درب اتوماتیک به صورت مجزا می باشد و داخل محفظه مخصوص خود می باشد.

جزئیات و قطعات تشکیل دهنده برد الکتریکی

 • ترانس تغذیه: ترانس تغذیه کاهش دهنده ولتاژ تغذیه اصلی به ولتاژ مورد نیاز برای مدار الکتریکی می باشد و این ولتاژ معمولا 24 ولت است.
 • کارت رادیویی: وظیفه این قسمت گیرنده امواج الکتریکی و رادیویی می باشد و در واقع برقراری ارتباط بین ریموت کنترل از راه دور و درب اتوماتیک و دستگاه اصلی می باشد.
 • دکمه های تنظیمات : وظیفه دکمه های تنظیمات و برنامه ریزی، کنترل و تنظیم حرکت موتور و همچنین تنظیم قدرت موتور است.
 • رله : نوعی کلید الکتریکی سریع یا بی‌درنگ است که با هدایت یک مدار الکتریکی دیگر باز و بسته می‌شود. از آنجا که رله می‌تواند جریانی قوی‌تر از جریان ورودی را هدایت کند، به معنی وسیع‌تر می‌توان آن را نوعی تقویت کننده نیز دانست.
 • دیپ سوئیچ: DIP مخفف جمله “Dual In-line Package” است. دیپ سوئیچ برای نصب بر روی مدار فرمان طراحی شده است و معمولاً برای سفارشی کردن رفتار یک دستگاه الکترونیکی برای شرایط خاص استفاده می شود. این یک نوع کلید برقی دستی است که شامل گروهی از کلیدها در یک بسته است. دیپ سوئیچ به مجموعه ای از کلیدهای الکتریکی بسته بندی شده در یک جعبه یا محفظه کوچک گفته می شود که به شکل خطی یا دایره ای چیده می شود. عملکرد این است که طیفی از ورودی های الکتریکی را به یک دستگاه الکترونیکی بر اساس موقعیت سوئیچ های جداگانه در خط یا دایره ارائه دهد.
 • ترمینال‌های اتصال دهنده: ترمینال های اتصال دهنده همانطور که از اسمش پیداست در اصل رابط بین دستگاه اصلی و سایر عناصر سیستم می باشد.
 • ال ای دی یا نشانگر: وظیفه اصلی آن نمایش حالت های مختلف عملکرد و تنظیم مدار فرمان یا همان برد الکتریکی است.
 • فیوز : یک قطعه و وسیله‌ای حفاظتی است که در مدارهای الکتریکی و الکترونیکی کاربرد دارد و آن‌ها را در برابر افزایش غیرمجاز جریان الکتریکی محافظت می‌کند. اگر جریانی بیش از جریان نامی از فیوز بگذرد واکنش فیوز قطع جریان الکتریکی خواهد بود و قطع جریان، دیگر قسمت‌ها آسیب نخواهند دید.

برد الکتریکی در سیستم های درب اتوماتیک

همه ی سیستم های درب اتوماتیک از هر نوعی که باشد نیازمند برد الکتریکی است. این مدار فرمان همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم به سیستم فرمان می دهد که چه موقع باز یا بسته شود و از حرکت بیفتد و به نوعی دستورات مصرف کننده را از طریق ریموت کنترل به دستگاه انتقال می دهد.

اکثر این بردها دارای یک نمایشگر دیجیتال می باشد. قابلیت کد گیری و اجرای انواع تنظیم ها و دستورات را دارد و می توان به آن لوازم جانبی همچون فتوسل، فلاشر، قفل برقی را متصل کرد. همچنین می توان کنترل برد را تنظیم کرد که پس از اجرای باز شدن سیستم به صورت خودکار پس از تایم تعیین شده بسته شود. یکی دیگر وظایف برد الکتریکی تک سرعته یا دو سرعته بودن این سیستم می باشد. اگر این بردها دو سرعته باشند قابلیت تنظیم سرعت در هنگام باز و بسته شدن درب را خواهند داشت که از کوبیده شدن درب جلوگیری می کند.

برد درب اتوماتیک فادینی | تعمیرات برد فادینی

تعمیر و خدمات برد الکتریکی (مرکز کنترل) درب اتوماتیک

با فراگیر شدن سیستم های درب اتوماتیک در زندگی روزمره بحث پشتیبانی، خدمات و تعمیرات می تواند چالش هایی را برای خریداران این دربها فراهم کند. به دلیل تنوع زیاد و تخصصی بودن این سیستمها پیدا کردن شرکتی که نیروی متخصص و تعمیرکار حرفه ای برای تمام سیستم های درب اتوماتیک داشته باشد آسان نیست. اکثر شرکت هایی که در حوزه سیستم های درب اتوماتیک فعالیت دارند فروشگاه هستند و به صورت تخصصی تعمیرات انجام نمی دهند. شرکت درب سازان ایمن فک با بیش 3 دهه فعالیت در حوزه سیستم های درب اتوماتیک و واردات برندهای مطرحی همچون FAAC / FADINI / GENIUS / MAGNETIC  این نوید را به شما میدهد که با تاسیس واحد پشتیبانی و خدمات دورژانس به صورت کاملا تخصصی و به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان می باشد. دورژانس اولین و بزرگ ترین شرکت خدمات شبانه روزی درب های اتوماتیک در ایران می باشد. خدمات رسانی در شرکت دورژانس هر 7 روز هفته به صورت 24 ساعته با بالاترین کیفیت و سرعت انجام می پذیرد و تمامی برند ها و مدل های موجود در بازار را پشتیبانی می کند.

تعمیرات تخصصی برد در برقی | دورژانس
اینجا دورژانس… اراِئه دهنده خدمات شبانه روزی درب های اتوماتیک

شرکت دورژانس یک شرکت پشتیبانی 24 ساعته جک پارکینگی و راهبند ایتالیایی است. هدف این شرکت پشتیبانی محصولات تامین قطعات در کمترین زمان ممکن می باشد ،قابل اعتماد ترین و امن ترین محصولات با عمر طولانی است که تا امروز در این امر موفق بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *