روند استرداد وجه

در صورت انصراف از خرید و یا تایید درخواست مرجوعی کارشناسان مربوطه با مشتری تماس گرفته و پس از دریافت شماره شبا و یا شماره کارت پس از گذشت حداکثر 48 ساعت وجه به حساب شخص خریدار واریز می گردد لازم به ذکر است وجه فقط به حساب کارت وارد شده در درگاه بانکی هنگام خرید استرداد داده می شود.

توجه: در صورتی که خریدار، درخواست استرداد وجه بعد از ارسال سفارش داشته باشد، ابتدا باید به مرجوع کردن کالا اقدام نموده، پس از دریافت کالا و بررسی سلامت آن توسط فروشگاه، روند استرداد وجه انجام می پذیرد.

مدت زمان تحويل

  • تهران و حومه: سفارشاتی که در روزهای کاری ثبت می گردد همان روز به دست افراد می رسد. در دورژانس به دلیل شبانه روزی بودن شرکت سفارشات همان روز ارسال می گردد.
  • تیپاکس: یکی از روش‌های معتبر و شناخته شده برای ارسال کالا تیپاکس می‌باشد. با ارسال مرسولات توسط تیپاکس در شهرهای مرکزی تا 48 ساعت و در سایر نقاط تا 72 ساعت (به جز روزهای تعطیل) مرسوله تحویل می‌گردد.هزینه ارسال با توجه به وزن و ابعاد کالا در مقصد دریافت می گردد.
  • پست پیشتاز: زمان تحویل کالا در این روش طبق اعلام پست جمهوری اسلامی بین 6-3 روز کاری تعیین شده است. ( سفارشات بالای 1 میلیون تومان رایگان )
  • اتوبوسرانی: هنگام ثبت سفارش، نسبت به ابعاد و وزن کالا مبلغی به سبد خرید شما اضافه خواهد شد.شما می توانید 2 روز پس از ثبت سفارش به محل ترمینال شهر مقصد مراجعه کنید و طبق شماره بارنامه و نام گیرنده، بسته را تحویل بگیرید.همچنین بسته به وزن و ابعاد کالا مبلغی به عنوان هزینه انبارداری توسط ترمینال دریافت میگردد.

روند مرجوعي كالا

کالای مورد نظر شما اگر شرایط زیر را داشته باشد، می توانید تا ظرف 24 ساعت با هماهنگی مرجوع گردد و وجه آن کالا به حساب شما پس از دریافت محصول در طی 24 ساعت به حساب شما واریز کردد. 

  • محصولات باید در بسته بندی اصلی و دارای برچسب بازگشت داده شوند.
  • محصولات باید در شکل اولیه و بدون وجود هیچ گونه خراش و آسیب بازگردانده شوند.
  • محصولات شامل تخفیف غیرقابل بازگشت بوده و در زمره محصولات فروش قطعی قرار دارند.

نحوه فسخ خدمات

در صورت عدم رضایت از نحوه انجام خدمات (خدمات نصب و راه اندازی و نگهداری دوره ای) مشتری می تواند درخواست فسخ خدمات را بصورت کتبی به این شرکت اعلام نماید. دورژانس پس از برسی پاسخ خود را نسبت به فسخ و یا ادامه روند قراداد به مشتری اعلام می دارد.

ساعت پاسخگويي

دورژانس یک شرکت 24 ساعته و شبانه روزی می باشد. در این صورت هر ساعت از شبانه روز می توانید جهت مشاوره، دریافت خدمات و خرید محصولات اقدام نمایید. 

نحوه پرداخت وجه

پرداخت وجه و خرید محصول و خدمات در دورژانس هم بصورت آنلاین (درگاه پرداخت آنلاین عضو شبکه شتاب) و هم بصورت حضوری در محل شرکت می باشد . این شرکت با دارا بودن نماد اعتماد ملی پرداختی مطمئن را برای شما رقم می زند.

شيوه حمل

شرکت دورژانس کالا های خود را به سه شیوه حمل و ارسال می نماید.

1-ارسال توست شرکت پست – پست پیشتاز

2-ارسال توسط پیک موتوری در محدوده تهران

3-دریافت کالا در محل شرکت

نحوه پشتیبانی و خدمات پس از فروش

شما عزیزان می توانید از خدمات پس از فروش دورژانس پس از خرید کالا استفاده نمایید. پشتیبانی و خدمات پس از فروش در دورژانس شامل موارد زیر می گردد:

  • نصب و راه اندازی محصول ( رایگان )
  • بستن قرارداد و نگهداری محصول ( غیر رایگان )
  • گارانتی محصول و گارانتی نصب ( رایگان ) 

نحوه ثبت شكايات مصرف‌كنندگان

شما عزیزان هر گونه شکایات خود را از واحد دورزانس می توانید از طریق تلفن 02172239 داخلی 9 به گوش مدیریت این واحد برسانید.