مطالب دورژانس

هرآنچه باید درباره ریدر برد بلند RFID بدانید

ریدر برد بلند RFID چیست | سیستم RFID دورژانس

ریدر برد بلند RFID

این محصول با کمک گرفتن از امواج UHF می تواند کارت UHF و همچنین تگ UHF تشخیص دهد و در نهایت شناسایی کند. ریدر برد بلند RFID که با نام های آنتن برد بلند RFID، ریدر برد بلند UHF، آنتن بردبلند UHF نیز در بازار شناخته می‌شود. این تکنولوژی عمدتاً در مجتمع های بزرگ و همچنین مراکز دولتی و.. استفاده می‌شود و استفاده از آن سبب شده است تا در عمده هزینه ها صرفه جویی شود و همچنین باعث شده تا افراد بدون پیاده شدن از اتومبیل خود و حتی بدون داشتن ریموت پارکینگ، بتوانند به داخل ورود و خروج کنند. همچنین کاربرد ریدر برد بلند RFID بسیار بیشتر و بهتر از پلاک خوان می‌باشد چرا که کثیف بودن پلاک و ایجاد صف و.. سبب به وجود آمدن مشکلاتی می‌شود. برای استفاده از این نوع تکنولوژی ابتدا می‌بایست اطلاعات کامل و دقیق از تجهیزات و نحوه نصب و کاربرد های آن داشته باشید. در ادامه به بررسی بیشتر این محصول می‌پردازیم. اگر به طور کل با تکنولوژی RFID آشنایی ندارید پیشنهاد می کنیم ابتدا مقاله معرفی تگ RFID و تگ خوان را مطالعه فرمایید. همراه دورژانس باشید.

حال اگر بخواهیم در مورد این محصول بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم که با توجه به نوع درب ورودی تعداد آنتن های این محصول مشخص می‌شود. اگر ورود و خروج ماشین ها از یک درب باشد، به دو عدد آنتن نیاز است. یکی از این آنتن ها برای اتومبیل های ورودی که وارد محل می‌شوند و دیگری برای اتومبیل های خروجی که از محل خارج می‌شوند. همچنین اگر تک درب باشد تنها یک اکسس کنترل احتیاج است اما اگر درب های دیگری برای تردد در این مکان وجود داشته باشد نیاز است به تعداد هر درب یک اکسس کنترل یا کنترلر نصب شود. پس بنابراین به عبارتی دیگر برای یک درب دو آنتن برای ورود و خروج و همچنین یک عدد اکسس کنترل یا کنترلر نیاز است. همچنین باید به تعداد اتومبیل ها لیبل یا برچسب تهیه شود و پس از تهیه روی شیشه ماشین ها وصل شود. حال اگر آن مرکز یا مجتمع بخواهد روی اتومبیل ها نظارت و کنترل داشته باشد، نیاز به نرم افزار مخصوص دارد.

ریدر برد بلند RFID | سیستم RFID دورژانس

آنتن برد بلند UHF بر روی چه سیستم هایی نصب می گردد؟

دستگاه های برد بلند uhf بر کلیه دستگاه های کنترل تردد مانند راهبند، رودبلاکر، بولارد و جک پارکینگی نصب می گردد تنها نکته ی قابل توجه این است که باید به تعداد اتوموبیل هایی در رفت و آمد هستند، تگ یا لیبل تهیه گردد.

مزایای استفاده از نرم افزار

از بزرگ ترین مزیت های این ریدر برد بلند RFID و نرم افزار کنترلر، چک کردن و مدیریت روی اتومبیل ها است. به نحوی که اگر درون یک مجتمع بزرگ از این محصول استفاده شود و با توجه به تعداد زیاد خودرو، اگر فردی شارژ خود را پرداخت نکند، با استفاده از نرم افزار می‌توانید از ورود این خودرو جلوگیری کنید.

کاربرد ریدر برد بلند RFID

لازم به ذکر است زمانی که ماشین قصد ورود به مجموعه را دارد، آنتن و یا ریدر کدی که بر روی تگ وجود دارد را خوانده و به کنترلر انتقال می‌دهد. شایان ذکر است این شماره بر روی کنترلر ذخیره شده است. حال اگر آنتن کد موجود بر روی تگ را به کنترلر انتقال داد و کنترلر نیز آن کد را ذخیره و سیو داشت، در این حالت اجازه و دستور مجوز عبور به درب یا راهبند صادر شده، و درب برای اتومبیل باز می‌شود و اتومبیل می‌تواند وارد شود. که برای استفاده از این مزیت باید در زمان نصب به تکنسین اعلام کنید تا در قبال دریافت یک هزینه شرکتی معین و مشخص، برایتان اعمال گردد.

با استفاده از سیستم RFID شما دیگر به حضور شخص در اتاق نگهبانی به صورت 24 ساعته نیاز نیست و این موضوع هم در صرفه جویی وقت و هزینه های شما موثر می باشد. 

مزایا استفاده از ریدر برد بلند RFID

  • بدون خطا بودن در هنگام شناسایی و تشخیص خودرو
  • به صرفه بودن و دارای هزینه پایین تر نسبت به سیستم پلاک خوان
  • بدون دخالت دست و به صورت اتوماتیک برای باز کردن درب پس از ارسال مجوز
  • عدم استفاده از نیروی انسانی و نگهبان برای باز و بسته کردن درب

آیا به جای RFID میتوان از پلاک خوان استفاده کرد؟

اگر بخواهیم از جهت عملکرد این دو محصول را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که کارکرد پلاک خوان و RFID مشابه یکدیگر بوده ولی در خرید قطعات و لوازم متفاوت هستند. برای نصب پلاک خوان باید از دوربین استفاده شود و به ازای هر دوربین می‌بایست ماژول دوربین تهیه کنید.

معایب استفاده از پلاک خوان

  • هزینه این محصول مقداری بالاتر از RFID است و این امر بستگی به نوع و کیفیت دوربین دارد. هرچه دوربین مدل قوی تر و بروز تر باشد و جنس بهتری داشته باشد قیمت بالاتری نیز دارد.
  • دارای خطا در هنگام شناسایی خودرو در صورت کثیف بودن، ناخوانا بودن پلاک، بارندگی و نور زیاد خورشید

چه کسانی می‌توانند از RFID استفاده کنند؟

در مجتمع های مسکونی و شخصی که تعداد افراد ثابت است و معمولا یک عده با اتومبیل های ثابت تردد دارند بهتر است که از RFID استفاده کنند. ولی در مجتمع ها و ساختمان های تجاری و یا پارکینگ های طبقاتی و بزرگ که می‌خواهید در قبال حضور در آن مکان و در زمان برگشت هزینه دریافت کنید، بهتر است از سیستم پلاک خوان استفاده کنید چرا که این سیستم با توجه و کمک گرفتن از نرم افزار کنترلر و همچنین با استفاده از ماژول هزینه، میتواند شرایط و گزارشی را فراهم کند که شما در هنگام بازگشت اتومبیل، هزینه را نیز دریافت کنید.

آیا برای نصب RFID محدودیت نصب داریم؟

سوال دیگری که برای مشتریان و خریداران محترم پیش می‌آید این است که برای نصب در شرایطی محدودیت نصب وجود دارد و یا می‌شود در همه ی کیس ها و ساختمان ها از این محصول استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در تمامی مورد ها و ساختمان ها روی دیوار درب ورودی قابلیت نصب وجود دارد و در شرایطی نیز که روی خود دیوار امکان نصب وجود نداشته باشد، یک پایه بلند میله ای نصب شده و روی آن کار گذاشته می‌شود.

خرید ریدر برد بلند RFID

برای خرید ریدر برد بلند RFID در برند های ایرانی و خارجی از قبیل برند تایگر و پگاسوس تایوانی می‌توانید روی سایت دورژانس وارد شده و در بخش محصولات و یا با شماره تماس 72239-021  نسبت به خرید این کالا اقدام فرمایید.

گارانتی ریدر برد بلند RFID

واحد دورژانس همواره در تلاش بوده تا راحتی و آرامش را به خریداران و مشتریان محترم هدیه دهد. از این رو پس از خرید راهبند، جک پارکینگی و ریدر برد بلند RFID، واحد دورژانس 2 سال گارانتی نصب و همچنین خدمات و تعمیرات جک پارکینگی را با توجه به برند، به مشتریان داده، تا در شرایط مورد نیاز نسبت به تعمیر محصول خود اقدام فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *