فروش و نصب
ارائه برترین محصولات در زمینه درب های اتوماتیک پارکینگ، درب های اتوماتیک شیشه ای و راهبند ها از برترین برندهای داخلی و خارجی
خدمات شبانه روزی
بهره گیری از بهترین و مجرب ترین تکنسین های دوره دیده در سراسر ایران، به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته بدون تعطیلی (24/7)
سابقه درخشان
دورژانس توسط شرکت درب سازان ایمن فک پشتیبانی می شود که با 25 سال سابقه درخشان نماینده انحصاری کمپانی FAAC ایتالیا در ایران می باشد.

ارتباط با ما

تهران   چهارراه  پاسداران خیابان بطحایی  خیابان  مژده فرعی 4،پلاک هشت

info@doorgans.com

02172239

تعویض موتور کرکره برقی دورژانس

کرکره برقی دورژانس

سالهاست که از تولید و استفاده اولین کرکره برقی می گذرد و اتفاقی که متوجه آن می باشد خرابی آن است .

از آنجایی که موتور کرکره برقی قطعه بسیار مهمی در این وسیله می باشد و ممکن است بر اثر عوامل مختلف دچار مشکل شود واین امر تاثیر مستقیم بر عملکرد دیگر اجزای کرکره برقی می گذارد بهتر است تعمیر و یا تعویض این قطعه به یک کارشناس و تعمیرکار متخصص سپرده شود .

البته به جز موتور بسیار از قطعات دیگر این دستگاه ممکن است که خراب شده و دچار مشکل شود مثلا گاهی تصور می شود که موتور کرکره برقی دچار نقص و عیب شده است این درحالیست که امکان دارد این مشکل و خرابی مربوط به مدار دستگاه باشد چونکه قطعه موتور به همین سادگی ها هم دچار مشکل نمی شود ، در این صورت اگر مدار کرکره از نوع باتری نباشد هزینه تعویض آن زیاد نیست ، که در ادامه به بررسی انواع موتور کرکره برقی و خرابی و تعمیر آن می‌پردازیم.

تعمیر موتور کرکره برقی

هنگامی که موتور کرکره برقی دچار مشکل می شود اولین چیزی که به ذهن هر فردی می رسد این موضوع است که آیا موتور دستگاه که از کار افتاده و دچار نقص گشته قابل تعمیر است یا خیر؟ در جواب این سوال باید گفت که موتور کرکره برقی هم مانند همه ی موتورها از یک سیم پیچی ساخته شده است که با تعویض سیم پیچی می توان موتور را دوباره راه اندازی کرد اما با توجه به چند مورد این پیشنهاد را به شما عزیزان نمی دهیم ؛

برخی از موتورها مانند موتور توبلار به گونه ای ساخته شده است که به سختی می توان آن را باز کرده و تعمیر کرد و با توجه به همه ی این سختی ها باید ریسک این موضوع که پس از جاگذاری موتور امکان کار نکردن آن بسیار بالا است را پذیرفت پس در نتیجه بهتر است که برای جلوگیری از هزینه اضافی و صرف زمان زیاد ، هنگام به مشکل خوردن این نوع موتور از تعمیر آن صرفه نظر کرد و به تعویض آن بسنده کنیم .

از آنجایی که هیچ محصولی پس از تعمیر مانند زمان فابریکی خود نخواهد شد ، موتور کرکره برقی هم پس از سیم پیچی مجدد که بسیار هزینه بالایی هم دارد ، قطعا راندمان قبل از تعمیر خود را نخواهد داشت و در نتیجه عمر کمتری هم خواهد کرد ‌همچنین دیگر ضمانتی پشت این تعمیر مجدد نخواهد بود .

دربسیاری از مکان ها هم که از کرکره برقی استفاده می شود به قدری این موضوع مهم و ضروری برای آن مکان بوده است که هیچ گاه ریسک تعمیر موتور آن را به هنگام خرابی نمی پذیرند و به نوعی می توان گفت اصلا هزینه تعویض این قطعه برایشان مهم نیست مانند فروشگاه ها و بسیاری از امکان تجاری و اداری که حتی با یک ساعت خرابی این دستگاه فعالیتشان مختل می گردد زیرا هزینه بسته ماندن درب از هزینه تعویض موتور کرکره برقی به مراتب می تواند بیشتر باشد در نتیجه سریعا به تعویض آن می پردازند .

و از طرف دیگر اگر این موتور روی در پارکینگ نصب شده باشد می تواند به شدت روی عبور و مرور ساکنین اختلال ایجاد کند و زمانی برای تعمیر موتور وجود نخواهد داشت. پس در این زمان بهترین گزینه خرید یک موتور کرکره نو می باشد

تعویض انواع موتور کرکره برقی

موتورهای کرکره به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از ؛
۱- موتور ساید
۲- موتور توبولار
۳- موتور سانترال

تعویض موتور کرکره ساید کهنه با نو

با توجه به اینکه موتور ساید با فاصله از به نسبت شفت نصب می شود ، بدون زحمت و دردسر خاصی قابل تغییر است و به همین علت و موارد ذکر شده تعویض این نوع موتور از سریعترین تعویض ها در موتور کرکره اتوماتیک می باشد .

حتی می توان در هنگام خرید موتور ساید نو از موتور با قدرت بیشتر و یا سیم پیچ مناسب تر و حتی سیستمی با قابلیت برق اضطراری که در رابطه با این دستگاه یک فناوری بسیار کاربردی و ضروری می باشد استفاده کرد .

به همه ی این اوصاف کاهی این موارد دشوار می شود زیرا وقتی می خواهیم موتور نو را با کهنه تعویض کنیم به علت قدیمی بودن آن صفحه های کناری که موتور کرکره روی آن سوار است با سیستم موتور جدید تفاوت هایی دارد و سازگار نمی باشد و در چنین موارد هزینه ها بیشتر شده و کار بیشتر برای تکنسین دارد .

جایگزین موتور کرکره توبلار کهنه با نو

این مورد یکی از شایع ترین موارد در تعویض موتور کرکره می باشد زیرا در بسیاری از اماکن به دلیل اینکه از هزینه ها کم کنند و یا حتی در مواردی به علت نا انصاف بودن فروشنده دستگاه به جای تعویض کهنه این موتور با نو خود آن از موتور ساید استفاده می کنند و این کار باعث فشار به موتور و در نتیجه از کار افتادن و نقص در آن می شود در اینجاست که بیشترین هزینه را کارفرما متقبل می شود زیرا کارفرما به غیر از خرید موتور ساید و هزینه نصب باید یه شفت ۱۱ به عرض دهاته کار خریداری کند و به دلیل بزرگی آن باید هزینه حمل و نقل آن را هم نیز بپردازد در اینجاست که باید متذکر شد به علت کم کردن هزینه نابجا که در دراز مدت باعث هزینه های گزاف دیگر می شود از همان ابتدا از موتور مناسب برای دستگاه استفاده کرده تا هم عمر دستگاه طولانی شود و سال‌های زیادی کار کند و هم راندمان آن به صورت عالی پیش برود . در حقیقت کم کردن هزینه اول باعث چند برابر شدن همان هزینه در طولانی مدت خواهد شد .

تعویض موتور کرکره سانترال

به دلیل منسوخ شدن استفاده از این نوع موتور کرکره در این مورد نیز می بایست موتور ساید را جایگزین موتور سانترال کرد که باز هم مانند روش قبل بیشترین هزینه را به نسبت دیگر تعویض ها برای کارفرما دارد .

با توجه به توضیحات داده شده لازم به ذکر است که مجموعه دورژانس ، در رابطه با این موارد ازجمله ؛ تعویض و تعمیر موتور کرکره برقی ، نصب و راه آن اندازی ، فروش و تمام خدماتی که مرتبط با این موضوع می باشد با پرسنلی مجرب و کاربلد در خدمت شما عزیزان می باشد . و به هنگام نیاز شما مشتریان گرامی در اسرع وقت در محل حاضر شده و به انجام خدمات می پردازند ، برای سهولت در ارتباط گیری با مجموعه دورژانس شما مخاطبان گرامی می توانید از طریق شماره تلفن 91003369 تماس حاصل نمایید .

هنگام سوختن موتور کرکره برقی تعویض آن درست است و یا تعمیر ؟ آیا بعد تعمیر امکان سوختن دوباره هست یا خیر؟

به طور کلی میانگین عمر موتور کرکره برقی چیزی حدود ده سال است، و زمانی موتور کرکره برقی خوب عمر می کند که موتور را متناسب با دهانه تهیه کرده باشید و موتور مشکل قبلی نداشته باشد .

در نتیجه اگر عمر موتور کرکره برقی شما کمتر از پنج سال بود ، در این مورد دو احتمال وجود دارد اولین مورد اینکه موتور مناسب ابعاد دهانه نبوده و دومین مورد اینکه مشکلی در چرخه عملکرد اجزای دیگر به وجود آمده است مانند گیر بودن تیغه ها یا مشکل نوسان برق ، پس قبل از اقدام به تعویض و یا تعمیر کرکره برقی باید توسط یک کارشناس کاربلد اول عیب یابی سیستم انجام شود و بعد بنا بر نتیجه ی بدست آمده وارد عمل شد پس در اینجا عیب یابی حرف اول را در به طور کلی حل کردن مشکل می زند .

آیا هزینه های تعویض موتور کرکره برقی باهم یکسان هستند ؟

این موضوع به چند مورد بستگی دارد از جمله اینکه آیا شما هنگام به مشکل خوردن دستگاه خود می خواهید قطعه ی موتور آن را به طور کلی تعویض کنید و اگر جواب مثبت است آیا می خواهید این تعویض را با همان نوع مدل موتور قبلی تعویض کنید و یا با نوع موتور دیگری ؟ زیرا اگر تصمیم شما تعویض کلی نوع موتور باشد باعث به وجود آمدن هزینه های دیگری همانند خرید شفت می شود .

 

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع درب های اتوماتیک  ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

91003369

خدمات درب اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Doorgans
Call Now Button