مطالب دورژانس

درب اتوماتیک بیمارستانی چیست؟

درب اتوماتیک بیمارستانی چیست؟ - دورژانس

همانطور که می دانیم، بیمارستان محیطی بسیار آلوده است و در اتاق هر بیمار ممکن است انواع ویروس، اشعه و امواج خطرناک وجود داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی درب اتوماتیک بیمارستانی بپردازیم که یکی از مهم ترین اجزای هر بیمارستان محسوب می شود و در تأمین سلامت افراد نقش بسزایی دارد. تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید. 

درب اتوماتیک بیمارستانی 

درب اتوماتیک بیمارستانی همانطور که از نام آن پیداست عمدتا در بیمارستان ها کاربرد دارد این درب ها به صورت تک لت و دو لت باز و بسته میشوند. همچنین این درب قابلیت پشتیبانی از سیستم های کنترل تردد مثل دستگاه اثر انگشت و دستگاه کارت خوان را نیز دارد که این یک مزیت کاربردی درب بیمارستانی محسوب میشود.

این نوع درب ها در انواع متفاوتی از جمله درب سیل، درب هرماتیک و درب ضد اشعه دارند که مفصل در مقالات بعدی به شرح هر یک از این درب ها میپردازیم. این مدل از درب اتوماتیک به صورت تک لت و به حالت ریلی رایج می باشد ، چرا که ایزوله کردن آن در حالت های لولایی و یا 2 لت ریلی، کاری بسیار پیچیده و تخصصی می باشد. این درب از فولادی ضد زنگ ساخته میشود که در هر شرایطی میتواند بدون هیچ گونه تماس با دست باز و بسته شود که این امر باعث میشود به سرعت شما بیمار را از قسمتی به قسمت دیگر انتقال دهید و یا اینکه بیمارانی که از ویلچر استفاده میکنند هم بتوانند به راحتی تردد کند.

مکان های مورد استفاده درب بیمارستانی

  • نوع مکان: اتاق عمل
  • نوع مکان: بخش سوانح سوختگی
  • نوع مکان: رادیولوژی
  • نوع مکان: بیمارستان ها
  • نوع مکان: عکسبرداری
  • نوع مکان: بخش های سی تی اسکن

علاوه بر مکان های عنوان شده در بالا درب بیمارستانی در داروسازی ها ، آزمایشگاهها ، لابراتورها ، دیتا سنتر ، اتاق سرور ، اتاق های پرتودرمانی ، اتاق های ICU / CCU / RCU، اتاق های بیماران عفونی ، اتاق های آنژیوگرافی و سازمان های اتمی هم مورد استفاده قرار میگیرد.

درب اتوماتیک بیمارستانی - اتاق ICU

ویژگی های مهم درب های اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی باید کاملا ایزوله باشد، به طوری که هوای محیط بیرون و محیط داخلی  مکان مورد استفاده رفت و آمد نداشته باشد. همچنین از خروج اشعه ، پرتو و مواد مضر دارویی یا رادیواکتیو نیز جلوگیری کند. به منظور اضافه کردن این ویژگی به درب های اتوماتیک از پوشش های سربی با ضخامت های مختلف استفاده میشود.

از ویژگی های دیگر این دربها میتوان ایمنی بالا ، قدرت موتور بالا ، باز و بسته شدن آرام و بیصدا و مصرف برق کم آن اشاره کرد همچنین این درب برقی با کمک سنسورهای خود این قابلیت را دارند که اجسامی که در بین آنها قرار میگیرند را شناسایی و از برخورد با آنها جلوگیری کنند.

خرید انواع درب اتوماتیک

برای خرید انواع درب های اتوماتیک و یا دریافت سایر خدمات تعمیر و نگهداری از قبیل راهبند، جک پارکینگی، رودبلاکر و همچنین انواع درب های اتوماتیک می توانید از طریق سایت دورژانس و همچنین از طریق شماره تماس 72239-021 اقدام نمایید. همچنین می توانید هر ساعتی از شبانه روز که نیاز به تعمیر شبانه روزی داشتید، با تکنسین های واحد دورژانس تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به محل شما اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *