تعمیر درب شیشه ای فک

فروش درب های شیشه ای

دسته بندی محصولات درب های شیشه ای بر اساس برند

محصولات فک
درب های شیشه ای فک

محصولات دسته بندی درب شیشه ای

نمایش92436

دسته بندی براساس قیمت

درب شیشه ای ارزان
درب شیشه ای گران
فروش و تعمیر درب شیشه ای

درب شیشه ای چیست؟

درب شیشه ای یکی از انواع درب ها به حساب می آید که در ورودی ساختمان ها، کاربرد دارد. ورود درب اتوماتیک شیشه ای به صنعت ساختمان سازی، موجب تحول در تامین امنیت ساکنین ساختمان، شده است. درب برقی شیشه ای با توجه به ظاهر زیبا و طول عمر بالایی که دارد، توجه مشتریان را به خود جلب کرده است. درب شیشه ای اتوماتیک که با برق کار می کند، خواهان زیادی دارد. درب اتوماتیک شیشه ای معمولی، با فشار دست یا کشیده شدن توسط دست، باز و بسته می شود ولی درب شیشه ای اتوماتیک، با وجود تسمه ای که دارد، بدون دخالت دست و به صورت خودکار، باز و بسته می شود.

خرید و خدمات انواع درب شیشه ای دورژانس

 

امروزه از درب های شیشه ای معمولی، برای ورودی پارتیشن ها و یا به عنوان درب حمام های شیشه ای، به کار گرفته می شود. در عوض از درب شیشه ای اتوماتیک، برای ورودی بانک ها، مراکز خرید و مراکز اداری، استفاده می شود. درب برقی شیشه ای اتوماتیک، ورود افراد را تسهیل می بخشد و افراد می توانند بدون زحمت، رفت و آمد کنند. امروزه در ساختمان های پرتردد، از درب های شیشه ای اتوماتیک استفاده می شود، چرا که هم باز و بسته شدن درب، آسان و راحت می باشد و هم نمای ساختمان، شکیل تر خواهد بود. درب اتوماتیک شیشه ای، انواع و اقسام متنوعی دارد. درب کشویی، حرکت این نوع درب، به صورت خطی می باشد و در فضاهای کم، قابل استفاده است و با ظاهری شکیل و مدرن، در حمام ها و محیط های مرطوب و هم چنین در فضاهای کوچک، کاربرد دارد.

درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ، دارای سنسورهای حسگر می باشد که در بالای درب قرار می گیرد و به صورت خطی، به حرکت در می آید. درب تلسکوپی یا مرحله ای، به صورت تلسکوپی، باز و بسته می گردد و در این نوع درب ها، اختیار باز و بسته شدن کامل (نیمه باز، دائم باز و دائم بسته) با تنظیمات می باشد. درب لولایی یا سویینگ، به صورت لولایی، باز و بسته می شود ولی درب اتوماتیک لولایی، با جریان برق، کار می کند.

قطعات برای نصب درب شیشه ای

موتور درب شیشه ای: موتور موجب به حرکت درآمدن هنگرهای درب های شیشه ای به صورت راستگرد یا چپگرد، می گردد.

کنترل باکس درب های شیشه ای: کنترل باکس، یک سیستم الکترونیکی هوشمند است که وظیفه ی آن، کنترل و فرمان موتور، است. برد درب های اتوماتیک، در درون کنترل باکس قرار دارد. از طرفی، کنترل باکس در محلی ایمن نصب می شود.

درب شیشه ای

ریل و کاور درب ها: ریل و کاور، همان چهارچوب و قالب درب های شیشه ای، هستند. علت عملکرد روان و بی-صدای درب های شیشه ای اتوماتیک، وجود ریل و کاور، می باشد. جنس ریل درب ها، از آلومینوم سخت و آکسترود، می باشد. از طرفی کاور بر روی ریل، قرار می گیرد و موجب عملکرد سایلنت درب، می گردد. کاور ریل، می بایست هر چند ماه، تعویض گردد.

هنگرها: یکی از ابزارهایی که در کاهش آلودگی صوتی درب های اتوماتیک، نقش موثری دارند، هنگرها، هستند. هنگرها قطعه ای هستند که بر روی ریل نصب می شوند و دارای دو غلتک می باشند که به لت ها و تسمه ها، متصل می شوند. حرکت هنگرها، موجب حرکت لت ها، می شود.

باتری بک آپ

باتری بک آپ، در زمان قطعی برق، وظیفه تامین برق درب اتوماتیک را برعهده دارد و مانع از کار افتادن درب اتوماتیک می شود.

ریموت کنترل درب اتوماتیک

ریموت کنترل، امکان کنترل باز و بسته شدن درب اتوماتیک از راه دور را فراهم کرده است.

متوقف کننده

در زمان باز و بسته شدن لنگه¬های درب اتوماتیک، متوقف کننده زمان باز بودن را تعیین می کند.

قفل برقی درب

قفل برقی در قسمت بالایی یا در قسمت انتهای اپراتور، نصب می شود که امنیت درب را تامین می کند.

کلید تعیین وضعیت

از این کلید، به منظور تعیین حالت درب شیشه ای (باز، نیمه باز و کاملا بسته) استفاده می شود.

حسگر یا سنسور درب اتوماتیک

حسگر یا سنسور درست در بالای درب شیشه ای، نصب می گردد. از این رو، حسگرها نسبت به تردد افراد، واکنش نشان می دهند و درب را برای ورود و خروج، باز می کنند.

مکانیزم درب شیشه ای

درب شیشه ای اتوماتیک، در هنگام باز و بسته شدن، نیازی به فشار دادن دکمه یا لمس کردن دستگیره، ندارد. درب های شیشه ای اتوماتیک در ورودی اماکن قرار دارد و شخص با قرارگیری در مقابل درب، درب به صورت کاملا اتوماتیک برای شخص باز می شود و فرد وارد محیط داخل می شود. ولی درب های شیشه ای معمولی، نیازمند فشار دادن دکمه یا لمس دستگیره، هستند تا باز شوند. درب اتوماتیک شیشه ای از اجزایی چون موتور، ریموت کنترل، تسمه، کنترل باکس، ریل، کاور، هنگر، سنسور یا چشم الکترونیکی یا حسگر، قفل برقی، متوقف کننده، کلید تعیین وضعیت و باتری بک آپ، ساخته شده است.

درب اتوماتیک شیشه ای

مهم ترین بخش از اجزای درب شیشه ای ، که در عملکرد درب، نقش به سزایی دارد، سنسور یا چشم الکترونیکی یا حسگر، می باشد. حسگر در قسمت بالای درب، نصب می شود و با مشاهده افراد و اجسام، درب را باز می کند و پس از چند ثانیه، درب را می بندد. سنسور به حرکت افراد و اشیا، حساس است و پس از مشاهده افراد و یا اشیا، سیگنالی را به سمت باکس موتور می فرستد و موجب حرکت چرخ دنده یا غلتک موجود در درب، می شود، به این صورت، درب باز می شود.

برخی از درب شیشه ای هستند که با استفاده از ریموت کنترل باز و بسته می شوند و فردی می بایست دکمه ریموت کنترل را فشار دهد. عمدتا این نوع درب ها را در طلافروشی ها و یا جواهرفروشی ها، مشاهده کرده اید. در این صورت، فرد دکمه ریموت کنترل را فشار می دهد و سینگالی به سمت باکس موتور، ارسال می کند و این گونه، درب باز و بسته می شود.

انواع درب شیشه ای اتوماتیک

1- درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یا اسلاید: نام دیگر این درب ها، درب اتوماتیک خطی است که عملکرد ساده ای دارد و بر روی یک خط مستقیم، حرکت می کند. این نوع درب ها، مجهز به بازشوی یک طرفه یا دو طرفه، هستند. عمدتا درب های شیشه ای کشویی یا اسلاید، در بیمارستان ها، بانک ها و ادارات، کاربرد دارند.

2- درب اتوماتیک شیشه ای لولایی: این نوع درب، اصولا به یک یا دو طرف، باز می گردد و اصولا در ساختمان هایی که نیازمند هدایت افراد به سمت ورودی و خروجی، هستند، کاربرد دارد. جهت باز شدن لولای این درب ها، به سمت بیرون است.

3- درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی: این نوع درب، مختص فضاهایی می باشد که محدودیت دسترسی در آن جا، حاکم است. اصولا از این نوع درب ها در هتل ها، فرودگاه ها و بیمارستان ها، استفاده می شود. استفاده از این نوع درب ها، 70 درصد فضا را برای رفت و آمد، باز می کند.

4- درب اتوماتیک شیشه ای گردان: لت های این نوع درب، به صورت پره ای در کنار یکدیگر، قرار گرفته اند و با حرکت کردن، امکان تردد را فراهم کرده اند. درب شیشه ای گردان، مناسب فضاهایی است که حمل بار، درآن جا مرسوم است.

5- درب اتوماتیک شیشه ای تاشو یا آکاردئونی: از این نوع درب، اصولا برای خروجی های اضطراری که به سیستم اعلام حریق متصل هستند، استفاده می شود تا حداکثر فضا برای رفت و آمد، مهیا گردد. اصولا برای فضاهایی که عرض کمی دارند، استفاده می شود.

6- درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی یا زاویه دار: حسگر به کار رفته در ساخت درب مثلثی یا زاویه دار، از نوع مایکروویو، می باشد و فاقد سنسور خطی است. این نوع درب ها، اصولا در کنج ساختمان ها، کاربرد دارد و فوق العاده شیک و شکیل است.

7- درب اتوماتیک شیشه ای قوسی یا منحنی: درب قوسی را می توان هم به صورت دایره کامل و یا استوانه ای شکل و یا به صورت یک نیم دایره، مورد استفاده قرار داد که فرمی بسیار خاص دارد.

انواع برند درب شیشه ای کدام است؟

برندهای سازنده درب های شیشه ای شامل تورکس یا TORMAX، بارزانته یا BARZANTE، فک، FACE و وی تو، می شوند که نه تنها در ایران، بلکه در سراسر دنیا، برندهای شناخته شده و معتبری هستند. این برندها، همگی خارجی هستند و اجناس وارداتی اورجینال به حساب می آیند.

جنس شیشه استفاده شده در درب شیشه ای اتوماتیک

جنس شیشه استفاده شده در درب اتوماتیک شیشه ای، از سکوریت می باشد. شیشه سکوریت طی یک فرآیندی و با اجرای عملیات حرارتی و گرمایی که بر روی شیشه خام، اجرا می شود، به دست می آید. این عملیات در کوره های مخصوص، انجام می شود. شیشه خام پس از تولید جهت آماده سازی در سایز مورد نظر، توسط دستگاه CNC، برش زده می شود و دور تا دور شیشه، ابزار زده می شود. شیشه سکوریت ممکن است رنگی، رفلکتیو، چاپ شده یا لعاب خورده، باشد.

پس از آن که شیشه خام برش خورد و آماده سازی یراق آلات، انجام شد، شیشه ها به درون کوره می روند. کوره های سکوریت ممکن است افقی یا عمودی باشند. کوره افقی یا تخت، نسب به کوره عمودی، دارای مزایای زیادی می باشد و قابلیت قرارگیری شیشه با عرض 300 سانتی متر و با طول 550 سانتی متر، را دارد. شیشه سکوریت در برابر تغییرات آب و هوایی، مقاوم است و در اثر سرد و گرم شدن، دچار شکستگی و فرو ریختگی، نمی شود. از طرفی سکوریت در برابر ضربه مقاوم است و اگر بر اثر حادثه ای، شیشه سکوریت ریز ریز شود، خرده های آن برنده نیستند. قیمت شیشه سکوریت بالاتر از شیشه های معمولی می باشد، چرا که هزینه های ساخت شیشه سکوریت، بالا می باشد.

بهترین برند درب شیشه ای کدام است؟

بهترین برند سازنده درب های شیشه ای، برند ایتالیایی FAAC می باشد. این برند، توسط کمپانی های معتبر مورد استقبال قرار گرفته است و برند مشهور و معروفی است که محصولات با کیفیتی را ارائه کرده است. برند FAAC در ایران هم موجود است و دارای نمایندگی می باشد.

قیمت خرید و نصب درب اتوماتیک شیشه ای

عوامل زیادی هستند که بر روی قیمت درب های شیشه ای، اثر می گذارند. نوع درب شیشه ای، عامل اصلی و موثر بر روی قیمت است که هر چه ابعاد کار، بزرگ تر و بیش تر باشد، قاعدتا قیمت بیشتر خواهد شد. تجهیزات و لوازم درب های شیشه ای، تاثیرگذار هستند، برای مثال دربی که برقی و الکتریکی است، قیمت بالاتری نسبت به درب های دستی و مکانیکی، دارد. فریم درب و جنس آن، در قیمت موثر است. هزینه نصب، بسته به متراژ و ابعاد کار و بسته به مسافت مشتری، تعیین می شود. البته برخی از کمپانی ها، هزینه نصب را رایگان حساب می کنند.

درب شیشه ای مناسب چه فضاهایی می  باشد؟

عملکرد درب های شیشه ای، به نوع آن، بستگی دارد. انواع درب شیشه ای شامل درب اسپایدری، تلسکوپی، گردان، مثلثی، کشویی، ریلی، لولایی، توکار و درب اتوماتیک ، می گردد. درب برقی شیشه ای دستی، با شیشه سکوریت، جزو درب های محبوب می باشد. این نوع درب ها برای فضاهای کوچک و برای خانه ها، کاربردی است. در عوض درب اتوماتیک شیشه ای، در فضاهای خارجی، پرکاربرد هستند. از درب اتوماتیک در بانک ها، هتل ها، فروشگاه ها، مراکز خرید، ادارات، بیمارستان ها، فرودگاه ها، ترمینال ها، ورودی برج ها و لابی ها، استفاده می شود.

درب شیشه ای در ورودی ساختمان ها، کاربرد دارد که مدل های درب دستی لولایی و درب ریلی، امنیت بالایی را برای ساکنین ساختمان، فراهم می کند. از طرفی جهت باز و بسته شدن، نیازمند فضای کمتری هستند. ظاهر شکیل انواع درب های شیشه ای، منجر به استقبال همگان شده است. درب های شیشه ای اتوماتیک، به دلیل عدم دخالت دست، محبوب تر هستند، چرا که باز و بسته شدن درب ها، توسط ریموت کنترل و باکس موتور، انجام می شود.

مزایای نصب درب شیشه ای ریلی

درب های شیشه ای ریلی اتوماتیک، منجر به کاهش تبادل حرارتی محیط داخل با خارج، می شوند. علاوه بر این، این درب ها باعث کاهش صدای باز و بسته شدن درب در محیط، می شوند. همان طور که اشاره شد، تبادل حرارتی محیط داخل با خارج، تقریبا کم می باشد و این گونه انرژی کم تری به هدر می رود و با جلوگیری از هدر رفت انرژی، هزینه ها کاهش می یابند. درب ریلی، فضای کمی را هنگام باز و بسته شدن، اشغال می کند و مناسب فضاهای محدود و کوچک، می باشد.

درب گردان

یکی از مزایای نصب درب ریلی، نمای مدرن آن است که در ورودی ساختمان ها، منازل و ادارات، با دکوراسیون های مدرن، به کار می رود. درب های شیشه ای غیراتومات را در حمام ها هم می توان استفاده کرد. درب های شیشه ای کشویی یا ریلی حمام، ظاهری شکیل را به فضای حمام می بخشند. در صورت تمایل، می توان برای مات کردن فضای داخلی حمام، از شیشه های مات یا استکیرهای مات کننده، استفاده کرد.

خدمات دورژانس برای خرید و نصب درب های شیشه ای

وب سایت دورژانس به عنوان قدیمی ترین فروشگاه اینترنتی در زمینه فروش تجهیزات و محصولات FAAC در ایران، در حال فعالیت می باشد. دورژانس با بیش از دو دهه تجربه، با به کارگیری نیرو کار ماهر و با ارائه خدمات شبانه روزی، توانسته به بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی ایران در زمینه درب های اتوماتیک شیشه ای تبدیل شود. تضمین کیفیت خدمات و محصولات، جزو خدمات اصلی دورژانس، به حساب می آید. تضمین کیفیت، تنها خدمت دورژانس، نیست بلکه یکسال خدمات، سرویس و نگهداری رایگان و بازدید دوره ای از تجهیزات نصب شده، هم جزو خدمات دورژانس به حساب می آیند.

گارانتی و خدمات پس از فروش درب شیشه ای

اجزا و قطعات درب های شیشه ای، می بایست توسط سازنده، گارانتی شود تا در صورت بروز هر گونه مشکل، خریدار بتواند از گارانتی و خدمات پس از فروش آن بهرمند گردد. گارانتی و خدمات پس از فروش انواع درب شیشه ای شامل تجهیزات و قطعات آن، می شود.

اینجا دورژانس… اراِئه دهنده خدمات شبانه روزی درب های اتوماتیک

شرکت دورژانس یک شرکت پشتیبانی 24 ساعته جک پارکینگی و راهبند ایتالیایی است. هدف این شرکت پشتیبانی محصولات تامین قطعات در کمترین زمان ممکن می باشد ،قابل اعتماد ترین و امن ترین محصولات با عمر طولانی است که تا امروز در این امر موفق بوده است.