دسته بندی محصولات راهبند میله ای بر اساس برند

راهبند اتوماتیک میله ای

راهبند میله ای چیست و دارای چند نوع است؟

راهبند میله ای (barrier) یک نمونه گیت کنترل تردد خودرو است که با نامهای متنوعی در جهان شناخته می شود. این راهبند را راهبند پارکینگی، راهبند بازویی، راهبند تلسکوپی و گیت میله ای، نیز می نامند. استفاده از این نوع راهبندها در مسیرهایی که خودرو تردد می کند، ضروری است. زیرا می توان با استفاده از راهبندهای بازویی، بدون دخالت فیزیکی اقدام به کنترل و تنظیم ترافیک خودروها و انسان ها نمود.

خرید انواع راهبند میله ای | پشتیبانی 24 ساعته راهبند | خدمات شبانه روزی | دورژانس

راهبند چیست؟ 

راهبند سیستمی است که کارایی زیادی دارد. استفاده از راهبند میله ای به نهادهای نظارتی و امنیتی شرکت ها و سازمان ها کمک می کند، تا تردد مراجعه کنندگان با خودرو را به سازمان و شرکت، کنترل نمایند. در کنار این مسئله می توان از راهبندهای بازویی در مکان های دیگری همچون درب پارکینگ هم استفاده کرد. پارکینگ مراکز تجاری، اداری، صنعتی، مسکونی و … . 

مراکز فروشی که دارای ساختمان های چند طبقه هستند و در آنها پارکینگ تعبیه شده است، با استفاده راهبندهای پارکینگی، بدون نیاز به نیروی انسانی زیاد،  می توانند ورود و خروج افراد و وسایل نقلیه را کنترل نمایند. به این صورت که شخصی در ورودی پارکینگ مستقر شده و اجازه ورود یا خروج خودروها بدون برنامه ریزی و مدیریت را نمی دهد. از این رو استفاده از راهبند میله ای در مراکز مختلفی می تواند کاربرد داشته باشد. 

انواع راهبند کدام است؟

راهبندها در نمونه های متنوعی تولید شده و به بازار عرضه می شوند. نمونه هایی از جمله راهبندهای بازویی، راهبندهای زیر سطحی، راهبندهای ستونی و راهبندهای زنجیری. البته این سیستم ها ممکن است اتوماتیکی یا مکانیکی باشند و از نظر شکل ظاهری نیز، در نوع تلسکوپی و تاشو دسته بندی گردند. هر یک از این راهبندها، دارای قابلیت های ویژه ای هستند و برای مراکز خاصی استفاده می شوند. از این رو لازم است خریداران پیش از اقدام به خرید راهبندهای میله ای( barrier )، بدانند از این محصول نیاز دارند در چه مکانی استفاده کنند. سپس با اطمینان اقدام به خرید راهبند نمایند. 

راهبند میله ای در کجا استفاده می شود

به طور کلی می توان از راهبندهای بازویی در مکان های مختلفی استفاده کرد. اما متداول ترین مکان هایی که از این سیستم استفاده می کنند، بیمارستان ها، سازمان ها، پارکینگ ها، ورودی مکان های نظامی، مکان های مسکونی و تجاری، ارگان های دولتی و خصوصی و … است. مثلا راهبند نگهبانی با این هدف نصب می شود، که امکان حضور نگهبانان زیاد در ورودی ساختمان ها، شرکت ها، مراکز مختلف تجاری، سیاسی و …. را کاهش دهد. 

از سوی دیگر نیز راهبند بیمارستانی که نمونه ای از راهبند میله ای است، اجازه ورود افراد متفرقه به محیط داخلی و اداری بیمارستان ها را سلب می کند. با این کار محیط های خاصی همچون بیمارستان ها شلوغ و آلوده نمی شود. پس راهبندها به دلیل همین کاربردهای متنوعی که دارند، محبوبیت یافته و در هر مکانی از آنها استفاده می شود. 

در انتخاب راهبند میله ای باید به چه نکاتی توجه نماییم

زمانی که افراد تصمیم به خرید راهبندهای بازویی می نمایند، نیاز دارند که چند نکته مهم را در نظر قرار دهند. از جمله:

 • توجه به طول بازو
 • بررسی فرکانس ترانزیت
 • محل مورد نظر برای نصب راهبند. این که راهبند باید برای مجتمع تجاری نصب شود یا مجتمع مسکونی، اداری، صنعتی و …

با بررسی این موارد، می توان هزینه خرید راهبند میله ای را نیز بررسی کرده و بسته به نیاز اقدام به خرید این سیستم نمود. 

انواع برندهای راهبند میله ای

راهبندهای بازویی در برندهای متنوعی تولید می شود که برخی از این برندها، معروف تر از برندهای دیگر هستند. از جمله برندهای ایتالیایی و ایرانی، راهبند سیماران، Fadini ایتالیا، راهبند بتا، Faac ایتالیا، راهبند AGSA،  BFT ایتالیا، ایتالیا و …. . تمامی این برندهای اروپایی و چینی امروزه بازار داخلی را احاطه کرده اند. زیرا در ایران هنوز شرکت ها موفق نشده اند به صورت کامل اقدام به تولید راهبندهای بازویی یا میله ای نمایند. اما می توان با استفاده از این نوع راهبندها، نیاز کشور را برطرف نمود. 

بهترین برند راهبند میله ای 

از میان تنوع بالای برندهایی راهبند که در داخل عرضه می شود، برخی برندها محبوبیت بیشتری دارند و بهتر هستند. البته این که راهبندها دارای سیستم مکانیکی هستند یا اتوماتیک، در میزان محبوبیت آنها تاثیرگذار است. به گونه ای که بیشتر خریداران ترجیح می دهند به سراغ تهیه راهبندهای اتوماتیک روند. برای این نوع راهبندها نیز، بهترین برند راهبند بازویی، برند فادینی است. 

این برند ایتالیایی راهبند میله ای، تنها در زمینه تولید راهبندهای اتوماتیک و هیدرولیک فعالیت دارد. از این رو کیفیت ساخت محصولات آن بالا بوده و البته قیمت آنها نیز بالا هستند. البته برند فک نیز به دلیل قدمت طولانی که دارد، یک برند محبوب راهبند در ایران شناخته می شود. می توان اقدام به خرید این برندها نموده و در محل مورد نظر راهبند مناسب را نصب کرد. 

راهبند میله ای b680 فک

قطعات مختلف ساخت راهبند بازویی 

راهبند میله ای از سه بخش اصلی برخوردار است که عبارتند از:

 • بدنه و پایه راهبندها. معمولا این بخش از راهبندها در عمق خاصی از زمین نصب می شوند.
 • میله های متحرک راهبند. این نوع از میله ها با برخی اتصالات به پایه ها متصل می شوند و به راحتی قابلیت حرکت دارند. در اصل میله ها با یک حرکت منجر می شوند تا راهبند به سمت بالا حرکت کرده و مسیر را برای ورود و خروج باز کند.
 • سیستم محرک راهبند. در نهایت نیز سیستم های محرک قرار دارند که وظیفه بالا و پایین بردن میله راهبند بر عهده آنها است.

انواع راهبند اهرمی 

راهبند میله ای یا اهرمی از رایج ترین نمونه راهبندها به شمار می روند که از یک اهرم بلند افقی و ستون عمودی کوتاه تشکیل می شوند. این راهبندها خود در نمونه های متنوعی تولید شده و به بازار عرضه می شوند که از این نمونه باید به موارد زیر اشاره کنیم: 

راهبند کارتی: این نمونه از راهبندها را باید در دسته راهبندهای پلاک خوان قرار دهیم. زیرا زمانی که راننده ای شغل خود را به راننده دیگری واگذار می کند، بسته به کارتی که دارد شماره پلاک خودرو به ثبت می رسد. از این رو زمان ورود و خروج خودرو به پارکینگ ثبت می شود. 

راهبند پلاک خوان: این مدل راهبندها که قابلیت شناسایی پلاک خودرو را دارند، ورود و خروج خودرو را به پارکینگ ثبت می کنند. برای شناسایی پلاک نیز، اقدام به ثبت یک شناسه حقوقی معتبر از هویت خودرو که در سامانه پلاک خوان ثبت شده است، می نمایند.  

راهبند با بوم تلسکوپی: این مدل راهبندها ساده ترین نمونه راهبند میله ای هستند، که می توان طول اهرم آنها را  تغییر داد. یعنی می توان طول اهرم آنها را افزایش داد. همین مسئله نیز منجر شده است تا با دیگر نمونه راهبندها متفاوت باشد. 

مزایای استفاده از راهبند میله ای 

استفاده از راهبندهای بازویی مزایای بسیار زیادی برای کاربران به همراه دارد. از میان مهمترین این مزایای راهبند بازویی، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: 

 1. امنیت و اطمینان کنترل ورودی و خروجی مکان
 2. نیاز به حداقل مداخله انسانی
 3. با ارزش و بادوام در شرایط مختلف کاری
 4. دسترسی مجاز به محل مورد نظر و جلوگیری از عدم دسترسی غیرمجاز به آن
 5. نیاز به حداقل فضای لازم
 6. کنترل جریان ترافیک در مسیر رفت و آمد

آیا خرید راهبند میله ای دست دوم به صرفه است 

همانطور که پیش از این نیز بیان نمودیم، قیمت راهبندهای میله ای( barrier) بسته به این که اتوماتیک هستند یا مکانیکی، متفاوتند. در حالی که راهبندهای اتوماتیک از نظر کارایی مسلما نسبت به راهبندهای مکانیکی شرایط بهتری دارند. اما از آنجایی که این راهبندها دارای قیمت بسیار بالایی هستند، ممکن است برخی با وجود نیاز شدید به این سیستم، نتوانند اقدام به خرید راهبند نمایند.

در این حالت این سوال برای آنها مطرح می شود که آیا می توانند اقدام به خرید راهبند میله ای دست دوم نمایند؟ باید بگوییم بله. حتی آنها با خرید این سیستم های دست دوم، می توانند به سیستم مناسبی هم دست یابند. زیرا سیستم های راهبند دست دوم هم از نظر قیمت و هم از نظر اصطلاک برای خریدار مقرون به صرفه تمام خواهند شد. همچنین شما عزیزان می توانید برای آنکه از خرید خود مطمئن شوید از کارشناسان دورژانس برای قیمت گذاری روی راهبند دست دوم و همچنین سرویس آن روی دورژانس حساب باز کنید. 

نصب و نگهداری راهبند میله ای ( با بوم تاشو ) 

راهبندهای تاشو میله ای از نمونه راهبندهای متداولی هستند که در مجتمع های اداری، تجاری و پارکینگ های طبقاتی از آنها استفاده می شود. زیرا در این مکان ها امکان بالا رفتن اهرم راهبند وجود ندارد و مناسب ترین انتخاب، همان راهبندهای تاشو هستند. نصب این نوع راهبندها از حساسیت و دقت بالایی برخوردار است و باید حتما توسط نمایندگی معتبر نصب شود. 

برای نصب راهبند میله ای تاشو، لازم است به دو نکته مهم توجه شود. اول این که محل نصب از شرایط مطلوب برخوردار باشد و دوم اینکه راهبند باید متناسب با برند آن، طبق اصول و دقیق نصب گردد. البته توجه به این که راهبند تا چه میزان به اتاق نگهبانی نزدیک است، باعث مسدود نمودن مسیر عبور شاخه درختان و کابل های هوایی نشود و … نیز ضروری است. 

از این رو نصاب ها پیش از آنکه بخواهند اقدام به نصب راهبند میله ای در محل مورد نظر نمایند، نیاز دارند تا تمامی این موارد را بررسی نمایند. سپس می توانند انتخاب کنند که محیط برای نصب راهبند تاشو مناسب تر است یا راهبندهای نوع دیگر. البته راهبندهای تاشو برای هر مکانی مناسب هستند و می توان از آنها استفاده کرد. 

تعمیر راهبند اتوماتیک با بوم تاشو 

شاید لازم است بیان کنیم که مهمترین فاکتور بعد از خرید راهبند میله ای، توجه به تعمیرکار آن در صورت خرابی است. زیرا این سیستم ها به راحتی قابلیت تعمیر شدن ندارند و باید حتما توسط افراد متخصص تعمیر و بررسی گردند. اگر به تعمیر این سیستم ها با حساسیت توجه نشود، ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشند. 

از این رو افرادی که اقدام به خرید راهبند میله ای می نمایند، در صورت خرابی یا نیاز به تعمیر داشتن این راهبندها، باید حتما با نمایندگی فروش راهبند در شهر محل سکونت خود ارتباط برقرار نمایند. همچنین آنها می توانند با تعمیرکاران متخصصی که در این زمینه فعالیت می کنند، ارتباط برقرار کرده و درخواست ارسال تعمیرکار به محل نصب راهبند را نمایند. پس از آن با دقت این سیستم را تعمیر کرده و مورد استفاده قرار دهند. 

قیمت انواع راهبند میله ای 

قیمت راهبند میله ای بسته به میزان کیفیت، اندازه اهرم، نوع برند، اتوماتیک بودن یا مکانیکی بودن و عوامل دیگری تعیین می شود. از این رو نمی توانیم برای تمام راهبندهای میله ای یک قیمت مشخصی را بیان کنیم. البته باید به این نکته اشاره نماییم که قیمت راهبندهای اتوماتیک و هیدرولیک نسبت به راهبندهای مکانیکی بالاتر هستند.

علت این مسئله در آن است که راهبند میله ای اتوماتیک نیاز به سرویس و بازرسی مداوم دارد و باید همیشه مقدار روغن و واشرهای اورینگ آن بررسی شود. در صورتی که از نشتی روغن آن جلوگیری شود، ممکن است هزینه تعمیر بالایی را برای خریدار به باور آورد. در حالی که راهبندهای الکترومکانیک نیازی به بررسی دوره ای زیادی دارند و هزینه نگهداری از آنها نیز پایین تر است. 

از سوی دیگر گرد و غبار، شرایط جوی و گرما نیز در عملکرد این نوع سیستم ها تاثیری نمی گذارد. پس خریداران بسته به محلی که نیاز به استفاده از این نوع راهبندها دارند، می توانند اقدام به انتخاب و خرید راهبند مکانیکی یا اتوماتیک نمایند. 

خدمات پس از فروش و گارانتی راهبند میله ای 

تمامی شرکت های تولید کننده راهبندهای بازویی، برای محصولات تولیدی خود خدمات پس از فروش به خریداران ارائه می کنند. به این صورت که اگر در یک مدت زمان مشخصی این سیستم دچار اختلال و خرابی شد، توسط نمایندگان به صورت رایگان بررسی و تعمیر شود. از جمله این خدمات پس از فروش باید به تعویض ریموت، تحویل ریموت یدک، تنظیم میکروسوئیچ های راهبند، رگلاژ فنر راهبند و …. اشاره کنیم. 

گارانتی که به عنوان خدمات پس از فروش توسط شرکت های تولید کننده راهبند میله ای تعیین می شود نیز، با یکدیگر متفاوت است. ممکن است برخی شرکت ها 18 ماه، برخی دیگر 24 ماه و برخی دیگر 36 ماه گارانتی پس از فروش برای محصولات خود در نظر گیرند. این مسئله را می توان پیش از خرید محصول از نمایندگان فروش سوال پرسیده و پاسخ دریافت کرد. پس افرادی که تمایل دارند اقدام به خرید راهبند میله ای یا بازویی نمایند، بهتر است به نمایندگی های معتبر مراجعه نمایند. همچنین در خصوص خدمات پس از فروش به اطلاعات کافی دست یافته و سپس با اطمینان سیستم را خریداری نموده و نصب کنند. 

 در این راستا شرکت دورژانس با اخذ نمایندگی برند های معتبر مانند فک، فادینی، جنیوس و دیگر برند های ایرانی توانسته با حذف واسطه ها و ارائه ضمانت نامه از شرکت اصلی محصول گامی بزرگ در صنعت واردات درب های اتوماتیک و انواع راهبند بر دارد. علاوه بر آن تیم حرفه ای پشتیبانی دورژانس با به کارگیری قطعات اصلی و نیروهای کارآزموده نصب تمامی درب های برقی و انواع راهبند میله ای و ستونی را تا دو سال تضمین می نماید و همچنین تا یک سال سرویس دهی و نگهداری رایگان محصول را برعهده می گیرد.

گارانتی راهبند میله ای دورژانس

اینجا دورژانس… اراِئه دهنده خدمات شبانه روزی درب های اتوماتیک

شرکت دورژانس یک شرکت پشتیبانی 24 ساعته جک پارکینگی و راهبند ایتالیایی است. هدف این شرکت پشتیبانی محصولات تامین قطعات در کمترین زمان ممکن می باشد ،قابل اعتماد ترین و امن ترین محصولات با عمر طولانی است که تا امروز در این امر موفق بوده است.