فروش و نصب
ارائه برترین محصولات در زمینه درب های اتوماتیک پارکینگ، درب های اتوماتیک شیشه ای و راهبند ها از برترین برندهای داخلی و خارجی
خدمات شبانه روزی
بهره گیری از بهترین و مجرب ترین تکنسین های دوره دیده در سراسر ایران، به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته بدون تعطیلی (24/7)
سابقه درخشان
دورژانس توسط شرکت درب سازان ایمن فک پشتیبانی می شود که با 25 سال سابقه درخشان نماینده انحصاری کمپانی FAAC ایتالیا در ایران می باشد.

ارتباط با ما

تهران   چهارراه  پاسداران خیابان بطحایی  خیابان  مژده فرعی 4،پلاک هشت

info@doorgans.com

02172239

حد بالا و پایین در کرکره برقی دورژانس

کرکره برقی دورژانس
کرکره برقی از وسایلی است که امروزه بسیار مورد استفاده صاحبان مغازه ها می باشد.

 یک کرکره برقی  هوش ندارد و نمی داند کی به زمین رسیده و یا کی کاملا باز شده است. در صورتی که این حد بالا و پایین برایش تعریف نشود آسیب های جدی به کرکره برقی وارد می شود. از این رو آموزش نصب کرکره برقی می تواند بسیار مفید و البته لازم باشد.

تعیین حد بالا و پایین در موتور کرکره برقی به چه منظور انجام می شود؟

تنظیم موتورها جهت تعیین میزان باز و بسته شدن کرکره صورت می پذیرد.

یعنی اینکه تیغه ها پس از رسیدن به کف محل نصب توقف کنند و همچنین پس از بالا رفتن حداقل سه تیغه داخل ریل وجود داشته باشد و موتور با کارکرد اضافه خود باعث خارج شدن تیغه ها از ریل و صدمه دیدن کرکره نشود.

تنظیم کرکره برقی دورژانس از جهات مختلفی انجام می شود. اگر به هر دلیلی اقدام به تنظیم در خصوص حد بالا و پایین نکنید موتور به شدت آسیب می بیند زیرا موتور کرکره نمی تواند تشخیص دهد که در چه حدی باید متوقف شود.

نحوه تنظیم حد بالا و پایین در موتور ساید کرکره برقی دورژانس:

تنظیم حد بالا و پایین در این موتور به نسبت راحت می باشد. در روی موتورساید دو مهره وجود دارد که به منظور تنظیم حد بالا و پایین قرار گرفته اند.

کافی است مهره ها را طوری تنظیم کنیم که هنگامی که کرکره از آن ناحیه در حال گذر بود با فشار آن مهره ها جریان برق به موتور قطع می شود و کرکره می ایستد.

نحوه تنظیم حد بالا و پایین در موتور توبلار کرکره برقی دورژانس :

بر روی موتور توبلار دورژانس دو کلید وجود دارد که یکی برای تنظیم حد پایین و دیگری برای تنظیم حد بالا می باشد.

در روی هر کدام از این دکمه ها، دو جهت مثبت و منفی (+ و -) وجود دارد.

  • تنظیم حد پایین:  ابتدا کرکره را بالا میبریم. بعد شروع به پایین رفتن وقتی کرد دکمه مربوط به حد پایین را سریعا به سمت منفی می چرخانیم. در این حالت کرکره می ایستد. بعد اندک اندک دکمه را از حالت منفی به حالت مثبت می چرخانیم و کرکره شروع به حرکت می کند. تا زمانی که کرکره به حد مورد نظر ما رسید این چرخش را حفظ می کنیم.
  • تنظیم حد بالا:  کرکره را به سمت بالا گسیل می کنیم و سریعا دکمه ار به سمت منفی می چرخانیم. در این حالت کرکره می ایستد. در این صورت دکمه را به حالت مثبت می چرخانیم. تا زمانی که سه پره از کرکره در بیرون بماند میگذاریم کرکره حرکت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button