فروش و نصب
ارائه برترین محصولات در زمینه درب های اتوماتیک پارکینگ، درب های اتوماتیک شیشه ای و راهبند ها از برترین برندهای داخلی و خارجی
خدمات شبانه روزی
بهره گیری از بهترین و مجرب ترین تکنسین های دوره دیده در سراسر ایران، به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته بدون تعطیلی (24/7)
سابقه درخشان
دورژانس توسط شرکت درب سازان ایمن فک پشتیبانی می شود که با 25 سال سابقه درخشان نماینده انحصاری کمپانی FAAC ایتالیا در ایران می باشد.

ارتباط با ما

تهران   چهارراه  پاسداران خیابان بطحایی  خیابان  مژده فرعی 4،پلاک هشت

info@doorgans.com

02172239

انواع خلاص کن کرکره برقی دورژانس

خلاص کن کرکره برقی دورژانس

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که هنگام قطعی برق پشت درب اتوماتیک کرکره ای گیر کرده باشید و نتوانید وارد شوید. در زمان قطع شدن برق چگونه درب های کرکره ای برقی را باز و بسته کنیم؟

در ابتدا باید بدانید انواع موتورهای کرکره برقی هستند که دارای سیستم برق اضطراری بوده و به اصطلاح موتورهای ups دار میباشند. استفاده از این نوع موتور ها برای کرکره برقی باعث می شود در مواقعی که برق قطع می شود مشکلی نداشته باشید.

اما در سایر کرکره های برقی یک خلاص کن تعبیه شده است که با کمک آن می توانید در هنگام قطعی برق نیز به صورت دستی درب را باز و بسته کنید.

انواع خلاص کن کرکره برقی دورژانس

 • اهرم خلاص کن:
  موتور های توبلار کرکره های برقی دارای یک اهرم هستند که مخصوص زمان قطعی برق تعبیه شده است و با چرخاندن آن به سمت های راست و چپ می توانید کرکره برقی را بالا و پایین ببرید.
  اگر چه کار کردن با این اهرم ساده و راحت است اما برای هرچه راحت تر بودن دست هنگام حرکت دادن اهرم می توانید از یک هندل و دستگیره برای اهرم استفاده کنید.
  برای جلوگیری از استفاده افراد ناشناس از اهرم خلاص کن موتور توبلار کرکره برقی می توانید روی کرکره برقی قفل نصب کنید تا بدون باز کردن قفل نتوان آن را به صورت دستی پایین و بالا برد.
  همچنین جدا کردن اهرم خلاص کن موتور توبلار کرکره برقی نیز می تواند یک راه حل باشد.
 • زنجیر خلاص کن:
  موتور های نوع ساید کرکره های برقی دارای یک زنجیر هستند که به عنوان خلاص کن کار می کند. چرخاندن این زنجیر ها در جهت حرکت عقربه های ساعت باعث بالا رفتن درب کرکره برقی و برعکس چرخاندن آن در خلاف جهت حرکت کرکره برقی باعث می شود که درب به سمت پایین حرکت کند.به جز زنجیر، موتور های ساید دارای یک ضامن نیز هستند که برای بالا و پایین بردن خیلی سریع درب کرکره ای برقی است و البته کار کردن با آن ساده نیست و بهتر است از زنجیر استفاده کنید.
 • آچار خلاص کن:
  در برخی از موتور های کرکره برقی، یک پیچ قرار داده شده است که تنها با کمک آچار مخصوص می توان آن ها را چرخاند و درب را به صورت دستی باز و بسته کرد. بدون آچار خلاص کن کرکره برقی امکان باز و بسته کردن این نوع درب کرکره برقی وجود ندارد و این موضوع باعث امنیت درب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button