دورژانس

راهبند اتوماتیک

امروزه در سطح شهر در ورودی پارکینگ بسیاری از مراکز خرید، ادارات، سازمان ها، راهبند اتوماتیک مورد استفاده قرار میگیرد. هدف از نصب راهبند ، جلوگیری از عبور وسایل نقلیه غیرمجاز و افزایش ایمنی میباشد که در ابعاد و طرح های مختلف ساخته می شوند، بنابراین میتوان براساس عرض گذرگاه و شرایط نصب، مدل مناسب را انتخاب نمود.

 

راهبندهای اتوماتیک را میتوان براساس نوع سیستم محرک به دو گروه الکترومکانیک و هیدرولیک تقسیم نمود. هر یک از این دو، دارای ویژگی های عملکردی بخصوصی بوده و برای استفاده در شرایط کاری ویژه ای مناسب میباشند. بخش های اصلی تشکیل دهنده عبارتند از:

  1. بدنه
  2. میله
  3. سیستم محرک
  4. فنر تعادل
  5. مدار فرمان

در راهبند الکترومکانیک از نیروی یک موتور الکتریکی که از طریق یک جعبه دنده به میله منتقل میشود برای حرکت میله استفاده میشود ولی در راهبند هیدرولیک نیروی لازم برای حرکت میله به کمک فشار روغن درون سیلندر تامین می شود  که به کمک یک موتور الکتریکی و پمپ هیدرولیک تنظیم می گردد. در تمامی راهبندها از فنر برای جبران وزن میله استفاده می شود. به علت استفاده از فنر تعادل،‌ نیروی لازم برای حرکت میله کاهش یافته و درنتیجه ابعاد سیستم محرک و انرژی مصرفی سیستم محرک کاهش می یابد. انتخاب راهبند اتوماتیک مناسب برای هر پروژه بستگی به معیارهایی از قبیل میران تردد، عرض گذرگاه و شرایط آب و هوایی محل نصب دارد. در ادامه برخی از انواع راهبند های اتوماتیک که توسط شرکت های فعال در حوزه درب های اتوماتیک ساخته و به بازار عرضه شده است معرفی میگردد.

محصولات موجود در دورژانس

Call Now Button