دورژانس

درب اتوماتیک پارکینگی

درب پارکینگ ساختمان های مسکونی و ادارات عموما از نوع لولایی میباشد. برای اتوماتیک باز و بسته شدن این درب ها از جک های پارکینگی مخصوص درب های لولایی استفاده می شود. درب اتوماتیک لولایی بزرگترین سهم را در بازار درب های اتوماتیک داشته و شرکت های بسیاری تولید کننده محصولات متنوع در این بخش هستند. به طور کلی جک های درب لولایی را میتوان به دو گروه الکترومکانیک و هیدرولیک تقسیم نمود. در ادامه برخی از انواع جک های درب پارکینگی لولایی که توسط شرکت های فعال در حوزه درب اتوماتیک ساخته و به بازار عرضه شده است معرفی میگردد.

انتخاب جک پارکینگ مناسب

جک های درب اتوماتیک پارکینگ براساس سیستم محرک به دو گروه الکترومکانیک و هیدرولیک تقسیم می شوند. این دو گروه از نظر عملکرد با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در هنگام انتخاب باید به آن ها توجه نمود. به طور کلی در هنگام انتخاب جک مناسب برای درب های پارکینگ به دو نکته اصلی باید توجه نمود اول وزن درب مورد نظر و دوم میزان تردد شما.

به صورت کلی جک های الکترومکانیک برای درب های سبک و جک های هیدرولیک برای درب های سنگین توصیه می شوند. همچنین در میان جک های الکترومکانیک، مدل های ۲۴ ولت در مقایسه با مدل ۲۲۰ ولت قدرت کمتری داشته و برای درب های نرده ای و سبک تر توصیه می شوند. البته این دسته بندی تقریبی بوده و با پیشرفت صورت گرفته در صنعت درب های اتوماتیک در سالیان اخیر، جک های الکترومکانیکی طراحی و ساخته شده است که از نظر قدرت با جک های هیدرولیک برابری می کنند.

از نظر میزان تردد، جک های هیدرولیک وضعیت بهتری نسبت به جک های الکترومکانیک داشته برای درب های با تردد بالا توصیه می شوند. علت این برتری آن است که در جک های هیدرولیک مجموعه موتور و پمپ درون روغن شناور بوده و به همین علت عمل خنک کاری موتور و دفع حرارت در هنگام کارکرد جک، در مقایسه با جک های الکترومکانیک بهتر صورت گرفته و می توان مدت زمان بیشتری از این جک ها استفاده نمود و در نتیجه برای ترددهای بالا مناسب تر می باشند.

درب لولایی فک faac

در میان جک های الکترومکانیک، مدل های ۲۴ ولت در مقایسه با مدل ۲۲۰ ولت در ترددهای بالا عملکرد بهتری دارند. موتور الکتریکی ۲۴ ولت به علت تولید حرارت کمتر در هنگام کارکرد، می تواند برای مدت طولانی تری مورد استفاده قرار گرفته و بنابراین در تردد بالا عملکرد مناسب تری دارد. به منظور جلوگیری از آسیب دیدن سیم پیچ موتور به علت حرارت بالای ناشی از کارکرد مداوم در موتورهای ۲۲۰ ولت، یک سنسور حساس به دما (بی متال) در مسیر سیم پیچ موتور قرار داده می شود تا در صورت بالاتر رفتن دمای سیم پیچ از حد مجاز، برق ورودی را به صورت خودکار قطع نماید.

علاوه بر موارد فوق، قدرت باد نیز در انتخاب جک پارکینگ مناسب اثرگذار است. به عبارت دیگر درصورتی که ابعاد درب بزرگ بوده و ساختار یکپارچه داشته باشد، وزش باد تاثیر قابل توجهی در میزان نیروی لازم برای حرکت درب خواهد داشت، هرچند خود درب سبک باشد. اما در صورتی که محیط نصب چندان بادگیر نباشد و یا درب در برابر باد مقاومت نداشته باشد (مانند درب نرده ای)، وزش باد تاثیر چندانی در میزان قدرت لازم برای حرکت درب نخواهد داشت.

موارد بیان شده در بالا از جمله مهمترین نکات در انتخاب جک پارکینگ مناسب برای درب های پارکینگ اتوماتیک میباشد. البته باید توجه داشت که انتخاب جک مناسب برای درب پارکینگ باید با مشورت کارشناسان با تجربه در زمینه درب های اتوماتیک انجام شود تا ضمن درنظر گرفتن تمامی موارد اثرگذار در عمکرد درب، بهترین محصول برای درب انتخاب شود.

محصولات موجود در دورژانس

Call Now Button