دورژانس

درب اتوماتیک ریلی (کشویی)

درب پارکینگ در برخی ساختمان ها به علت محدودیت فضا و یا متناسب با معماری ساختمان به صورت ریلی یا کشویی ساخته می شود. به طور کلی در سطح شهر تعداد درب های پارکینگ کشویی نسبت به درب های لولایی کمتر است و معمولا از این نوع درب ها در ورودی کارگاه، کارخانه و انبار استفاده می شود.

شرکت های فعال در زمینه درب های اتوماتیک توجه ویژه ای به این نوع درب ها داشته و تاکنون محصولات گوناگونی را برای اتوماتیک کردن حرکت درب های ریلی طراحی و ساخته اند. موتورهای درب های اتوماتیک ریلی (کشویی) در ابعاد و قدرت های گوناگون ساخته شده و برای درب های سنگین تا وزن ۴ تٌن مورد استفاده قرار می گیرند.

عموما از گریس برای روانکاری مجموعه چرخدنده های سیستم محرک در موتورهای درب های کشویی استفاده می شود ولی در برخی از موتورهای مخصوص درب های کشویی پارکینگ‌، مجموعه موتور و گیربکس درون محفظه روغن شناور می باشند. 

استفاده از روغن در این موتورها علاوه بر روانکاری چرخدنده ها موجب دفع حرارتی بهتر از موتور شده و در نتیجه می توان از این موتورها برای درب های کشویی با تردد بالا استفاده نمود.

از نظر ولتاژ برق مصرفی، موتور درب های اتوماتیک کشویی دارای انواع ۲۴ ولت مستقیم، ۲۲۰ ولت متناوب و ۳۸۰ ولت سه فاز می باشند.

عموما استفاده از مدل سه فاز برای درب های سنگین (بیش از ۲ تُن)‌ توصیه می شود و  برای درب های سبکتر برحسب شرایط نصب و طول و وزن درب، مدل های ۲۴ ولت یا ۲۲۰ ولت مورد استفاده قرار می گیرد.

محصولات موجود در دورژانس

Call Now Button